Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Przywrócone arcydzieła w Krakowie: "Korczak"

20 kwietnia 2018

Zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki (Kraków, ul. Rajska 12) na kolejne spotkanie z serii "Przywrócone arcydzieła". Jest to autorski cykl krytyka Łukasza Maciejewskiego przypominającego najlepsze filmy polskie i ich twórców.

25 kwietnia o godzinie 19.00 Łukasz Maciejewski zaprezentuje "Korczaka" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Po projekcji gospodarz spotkania zaprasza na rozmowę z Krystyną Zachwatowicz oraz Wojciechem Pszoniakiem, odtwórcą roli tytułowej.


Myślę, że oddałem Korczakowi wszystkie moje zdolności i umiejętności - wspominał po latach Andrzej Wajda. Ten film wywołał, szczególnie we Francji, wiele kontrowersji. Fabuła poświęcona przedwojennemu pedagogowi i społecznikowi, w 1990 roku podzieliła krytyków. Po oficjalnej i przyjętej owacją na stojąco premierze w Cannes, przyszły recenzje wytykające reżyserowi brak wrażliwości i wręcz zaprzeczanie Holocaustowi. Jednocześnie w wielu recenzjach doceniano scenariusz Agnieszki Holland, czarno-białe zdjęcia Robby'ego Mullera, kreację Wojciecha Pszoniaka i znakomitą muzykę Wojciecha Kilara. Żaden z zagranicznych dystrybutorów nie zdecydował się jednak rozpowszechniać filmu.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency