69 filmów w konkursach festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie
8 czerwca 2015W dniach 22 - 27 czerwca w Koszalinie odbędzie się 34. edycja Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W dwóch festiwalowych konkursach
pokazanych zostanie 69 filmów: 11 pełnometrażowych fabuł [w tym cztery premierowo], 29 krótkometrażowych fabuł, 15 filmów dokumentalnych i 14 animowanych.
KONKURS PEŁNOMETRAŻOWY
- Arizona w mojej głowie w reżyserii Matthiasa Husera
- Disco Polo w reżyserii Macieja Bochniaka
- Kebab i Horoskop w reżyserii Grzegorza Jaroszuka
- Między nami dobrze jest w reżyserii Grzegorza Jarzyny
- Mur w reżyserii Dariusza Glazera
- Noc Walpurgi w reżyserii Marcina Bortkiewicza
- Ojciec w reżyserii Artura Urbańskiego
- Piąte: nie odchodź w reżyserii Katarzyny Jungowskiej
- Polskie gówno w reżyserii Grzegorza Jankowskiego
- Sprawiedliwy w reżyserii Michała Szczerbica
- Wołanie w reżyserii Marcina Dudziaka
Filmy konkursowe oceni jury w składzie: Łukasz Palkowski (przewodniczący), Agnieszka Wosińska, Arkadiusz Tomiak, Wojciech Kuczok, Filip Marczewski.
KONKURS KRÓTKOMETRAŻOWY
Fabuły
- Ameryka w reżyserii Aleksandry Terpińskiej
- Chwila w reżyserii Piotra Domalewskiego
- Circus Maximus w reżyserii Bartosza Kulasa
- Cokolwiek się zdarzy, kocham cię w reżyserii Justyny Mytnik
- Córka w reżyserii Tomasza Wolskiego
- Czułość w reżyserii Emilii Zielonki
- Dół w reżyserii Leszka Molskiego
- Dzieci w reżyserii Zofii Żurawskiej
- Dzień babci w reżyserii Miłosza Sakowskiego
- Fuga D w reżyserii Alicji Stasiak
- Gigant w reżyserii Tomasza Jeziorskiego
- Hystera w reżyserii Michaliny Przewdzing
- Kac w reżyserii Macieja Buchwalda
- Kroki w reżyserii Karoliny Zaleszczuk
- Luna w reżyserii Filipa Gieldona
- Metus w reżyserii Kamila Grzybowskiego
- Moloch w reżyserii Szymona Kapeniaka
- Oczy mojego ojca w reżyserii Bartosza Blaschke
- Paryżanka w reżyserii Stefana Łazarskiego
- Perfect Killing w reżyserii Antonio eduardo Galdameza Munoza i Juliana Kernbacha
- Poli w reżyserii Łukasza Kamińskiego
- Równanie w reżyserii Mary Tamkovich
- Rwetes w reżyserii Kuby Czekaja
- Stwór w reżyserii Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba
- Supernova w reżyserii Andrzeja Cichockiego
- Test w reżyserii Teresy Czepiec
- To, czego chcę w reżyserii Damiana Kocura
- W narożniku w reżyserii Macieja Bartosza Kruka
- Wczasy w reżyserii Anny Gnadczyńskiej
Dokumenty
- Drugie życie w reżyserii Eugeniusza Pankova
- Egzamin dojrzałości w reżyserii Filipa Gieldona
- Koniec świata w reżyserii Moniki Pawluczuk
- Love, Love w reżyserii Grzegorza Zaricznego
- Miejsce w reżyserii Julii Popławskiej
- Mów do mnie w reżyserii Marty Prus
- Obiekt w reżyserii Pauliny Skibińskiej
- Ostatni numer w reżyserii Marcina Nowaka
- Partia życia w reżyserii Aleksandra Krzystyniaka
- Spacer w reżyserii Jagody Szelc
- To byłoby coś pięknego w reżyserii Anny Morawiec
- Uran w reżyserii Mateusza Zwolińskiego
- Valentine's Day w reżyserii Mariusza Kuczewskiego
- Wyspa w reżyserii Natalii Krasilnikovej
- Zawodzie zajezdnia w reżyserii Beaty Rakoczy
Animacje
- 2'47'' w reżyserii Magdy Frączek
- Dobry dzień w reżyserii Filipa Grudziela
- Dokument w reżyserii Marcina Podolca
- Dom w reżyserii Agnieszki Borowej
- Historia człowieka który miał za długie nogi w reżyserii Beaty Krzempek
- Jak zmniejszenie populacji chrzęszczyka złocistego wpływa na życie miłosne pani Krystyny w reżyserii Marty Magnuskiej
- Komedia w reżyserii Natalii Spychały
- Kreatury w reżyserii Tessy Moult-Milewskiej
- Kto tam? w reżyserii Artura Hanaja
- Macierz w reżyserii Sławomira Shuty'ego i Tomasza Bochniaka
- Niebieski pokój w reżyserii Tomasza Siwińskiego
- Ostatnia wioska naturystów w reżyserii Wacława Marata
- Płoty w reżyserii Natalii Krawczuk
- Somnium w reżyserii Doroty Chełmińskiej
Filmy w tym konkursie oceni jury w składzie: Maria Sadowska (przewodnicząca), Anna Wydra, Ewa Borysewicz, Michał Sobociński, Vahram Mkhitaryan.