Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nagrody łódzkiego Forum Kina Europejskiego "Cinergia"

4 grudnia 2016

"Wspomnienie lata" w reżyserii Adama Guzińskiego zdobyło Nagrodę w Konkursie Polskich Debiutów i Filmów Drugich na zakończonym w piątek 21. Forum Kina Europejskiego "Orlen Cinergia" w Łodzi. Jury pod przewodnictwem Andrzeja Saramonowicza nagrodziło film za "delikatne i pełne humanistycznej wrażliwości ukazanie dojrzewania nastolatka i dramatu jego matki, rozdartej między rodzinnym obowiązkiem a kobiecą namiętnością oraz za wierne osadzenie ich historii w atroficznych realiach gierkowskiego PRL-u."

Jury przyznało także 2 wyróżnienia: filmowi "Wszystkie nieprzespane noce" Michała Marczaka za "hasło dostępu do Wzgórz Pamięci i utrwalenie w pełnometrażowym filmie ulotnych wrażeń i spotkań, co do których nie wiadomo, czy się wydarzyły" oraz filmowi "Kamper" Łukasza Grzegorzka za "postawienie w ciekawej formie artystycznej, ponadpokoleniowo intrygującego pytania: ile wolności zgodzimy się oddać w zamian za poczucie stabilizacji?".

Nagrodę Specjalną za najlepszą kreację aktorską otrzymał Andrzej Seweryn za rolę Zdzisława Beksińskiego w „Ostatniej rodzinie" Jana P. Matuszyńskiego.

Na festiwalu rozstrzygnięto również Konkurs Polskiej Piosenki Filmowej "KamerTon": statuetka powędrowała do duetu Pezet i Czarny HI-FI za utwór „Co jest ze mną nie tak" napisany do filmu „Kamper".

Tradycją festiwalu są także "Złote Glany", nagrody specjalne wręczane ważnym postaciom filmu i kultury. W tym roku statuetkami uhonorowani zostali Krzysztof Majchrzak, Anita Lipnicka, Jerzy Skolimowski oraz pośmiertnie Andrzej Wajda.

W Konkursie na Najlepszy Debiut Europejski i Film Drugi zwyciężył izraelski "Tydzień i jeden dzień" Asapha Polonsky'ego.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency