Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zapraszamy na Doc Lab Poland Hot Selection

5 grudnia 2016

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, organizator programu DOC LAB POLAND, zaprasza na cykl pokazów DOC LAB POLAND HOT SELECTION - wybór najciekawszych filmów dokumentalnych ostatnich lat. Pierwszy pokaz już w najbliższy piątek 9 grudnia, zaprezentowany zostanie film "Królowa ciszy" w rezyserii Agnieszki Zwiefki. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką, a organizatorzy DOC LAB POLAND zapowiedzą trzecią edycję programu. Po krótkiej prezentacji rozpocznie się party. Imprezę rozkręca dj CAPTAIN MY CAPTAIN i jego goście.
Pokaz i impreza odbędzie się w Barze Studio przy Placu Defilad 1 w Warszawie. Początek o godzinie 19.30. Wstęp wolny!


"Królowa ciszy" to feeria barw i muzyki i tańca, jakie mogą się zrodzić w głowie młodej dziewczyny, marzącej o lepszym świecie. Bohaterką filmu jest Denisa - roztańczona, choć niesłysząca dziewczynka żyjąca w nielegalnym obozowisku Romów pod Wrocławiem, która uwielbia bollywoodzkie filmy. Gdy dorośli członkowie romskiej społeczności zmagają się z biedą, wykluczeniem i codzienną niechęcią, Denisa tańczy wśród kur, psów i dzieci. Dzięki tańcowi i wyobraźni żyje w swoim świecie, w którym może robić to, na co ma ochotę i wyrazić emocje, o których nie może opowiedzieć. Ma problemy z porozumiewaniem się z rówieśnikami, potrafi ich jednak zaangażować do wspólnych zabaw. Razem biegają po śmietnikach, zbierają niepotrzebne nikomu rzeczy i wykorzystują do dzikich zabaw. Film otrzymał Srebrny Róg dla najlepszego dokumentu na Krakowskim Festiwalu Filmowym i wiele innych nagród - w Bombaju, Chicago, Pradze, Monachium, Wrocławiu i Koszalinie.


DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych dokumentalistów, łączący konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży. Dodatkowym, ważnym elementem programu jest market koprodukcyjny organizowany dla kolejnych uczestników. W 2016 r. w DOC LAB POLAND wzięły udział w sumie 23 projekty dokumentalne w fazie developmentu lub montażu, reprezentowane przez zespoły składające się z reżysera i producenta. W ramach publicznych prezentacji oraz marketu komprodukcyjnego podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbyło się ok. 450 indywidualnych spotkań. Uczestnicy programu otrzymali nagrody o łącznej wartości ponad 70 tys. zł.
Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na jego oficjalnej stronie.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor