Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zmarł Andrzej Wasilewicz

15 grudnia 2016
Fot. Andrzej Wasilewicz w serialu "Trzecia granica"

13 grudnia zmarł w Stanach Zjednoczonych w wieku 65 lat Andrzej Wasilewicz, aktor popularny w latach 70.

Absolwent warszawskiej PWST, na ekranie debiutował jeszcze w czasie studiów. W roku 1974 zagrał rolę narzeczonego Ani, granej przez Annę Dymną, w "Nie ma mocnych", drugiej części sagi o Kargulach i Pawlakach. Popularność jaką przyniosła mu ta rola przypieczętował w następnym roku główną rolą w serialu "Trzecia granica". W kolejnych latach zagrał jeszcze 20 ról, m.in. w "Bilecie powrotnym", "Arii dla atlety", "Wizji lokalnej 1901" i "Misiu". Na początku lat 80. wyjechał do USA gdzie zajmował się m.in. produkcją programów telewizyjnych dla Polonii oraz komponowaniem i wykonywaniem ballad. W 1997 roku pojawił się gościnnie w filmie "Szczęśliwego Nowego Jorku".

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency