Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zapraszamy do Kołobrzegu na Suspens Film Festival

28 czerwca 2017

5 lipca uroczystą Galą Otwarcia rozpocznie się w Kołobrzegu 6. edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego "Suspense Film Festival". Na gali przyznane zostaną nagrody "Ikony Polskiego Kina". Ich laureatami zostaną Magdalena Zawadzka i Piotr Fronczewski. "Ikonę Światowego Kina" odbierze na uroczystej gali Franco Nero. "Latarnika" - Nagrodę Filmową wręczaną Reżyserowi, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy - otrzymają Janusz Majewski i Abel Ferrara.


W programie Festiwalu wyjątkową sekcję stanowić będą filmy zakwalifikowane do dwóch międzynarodowych konkursów filmowych - "Suspense Film Competition" i "Eye on Films Competition". W konkursie na najlepszy europejski film sensacyjny - "Suspense Film Competition" - wezmą udział produkcje z różnych europejskich krajów, m.in. z Danii, Słowacji, Belgii, Austrii, Włoch, Węgier i Hiszpanii. Polskim reprezentantem jest film "Amok" w reżyserii Kasi Adamik. Zwycięzcę, który nagrodzony zostanie statuetką "Golden Seahorse", wybierze międzynarodowe jury.

W tym roku odbędzie się ponownie, organizowany wspólnie z francuską firmą Wide Management, konkurs na najlepszy pełnometrażowy debiut sensacyjny. O nagrodę "Green Seahorse" w konkursie "Eye on Films" powalczą filmy reżyserów z Holandii, Hiszpanii, Francji i Polski, a główne wyróżnienie w postaci postprodukcji następnego filmu Laureata ufundowało Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Na młodych twórców filmowych czeka także kolejna edycja konkursu dla - "First Shot". Zadaniem konkursowym jest realizacja autorskiego, krótkiego (do 30 minut) filmu fabularnego. Wśród nadesłanych realizacji, organizatorzy Festiwalu wyselekcjonują 10 filmów fabularnych, które zaprezentowane zostaną na Festiwalu w Kołobrzegu.

W ramach sekcji "Kino Świat przedstawia Kino emocji" wieczorami odbędą się projekcje nowych filmów sensacyjnych, thrillerów i horrorów na Letniej Scenie plenerowej w Kołobrzegu. Popołudniami w Regionalnym Centrum Kultury można będzie oglądać II serię "Paktu" - serialu produkowanego przez HBO.


W programie Festiwalu usłyszymy także recital Ewy Błaszczyk. Recital adresowany jest zarówno do wielbicieli gatunku, jak i do wszystkich osób otwartych na muzykę pełną emocji, wrażliwych na niezwykłość świata z jego jasnymi i ciemnymi barwami.


Ponadto uczestnicy Suspense Film Festival będą mieli okazję obejrzeć w Kołobrzegu fragment liczącej ponad 3 tysiące zdjęć Wystawy należącej do wrocławskiej Hali Stulecia zatytułowanej "Marilyn & Marlena. Ikony kobiecości w obiektywie Miltona H. Greene'a". Wybór obejmuje około 30 fotografii obu aktorek.


Więcej informacji na temat wydarzenia i konkursów filmowych na oficjalnej stronie festiwalu.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor