Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Konstanty Lewkowicz

7 lipca 2017
Fot. Mikołaj Zacharow

5 lipca zmarł w Łodzi w wieku 88 lat Konstanty Lewkowicz, jeden z najważniejszych polskich kierowników produkcji.

Od początku lat 60. kierował produkcją ponad 40 filmów i seriali, m.in. "Świadectwa urodzenia", "Głosu z tamtego świata", "Popiołów", "Chudego i innych", "Słońce wschodzi raz na dzień", "Rzeczpospolitej babskiej", "Czarnych chmur", "Trzeciej granicy", "Królowej Bony", "Nieciekawej historii", "Pismaka", "Osobistego pamiętnika grzesznika...", "Tabu", "Łuku Erosa" i "Kanclerza".

Od końca lat 70. związany był ze Szkołą Filmową w Łodzi, gdzie wykładał na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej, a w latach 1984-90 pełnił funkcję prorektora Uczelni. W latach 1990-2005 był szefem produkcji działającego przy Szkole Studia Filmowego "Indeks", gdzie debiutowali m.in. Dorota Kędzierzawska, Mariusz Grzegorzek, Małgorzata Szumowska i inni absolwenci uczelni.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl