Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Maciej Maria Putowski

29 stycznia 2020
Andrzej Wajda, Maciej Putowski i Tadeusz Ścibor-Rylski na wernisażu wystawy z Zachęcie, rok 1995

29 stycznia zmarł w Warszawie w wieku 83 lat Maciej Maria Putowski, znakomity scenograf i dekorator wnętrz.

Pracę w kinematografii rozpoczął w połowie lat 60., współpracował z najważniejszymi polskimi reżyserami, m.in. z Wojciechem Jerzym Hasem, Januszem Majewskim, Andrzejem Wajdą i Krzysztofem Zanussim.

Był autorem dekoracji wnętrz do "Lalki", "Polowania na muchy", "Lokisu", "Brzeziny", "Wesela", "Sanatorum pod klepsydrą", "Ziemi obiecanej", "Zaklętych rewirów" oraz scenografem m.in. "Konopielki" i "Siekierezady" Witolda Leszczyńskiego. Od roku 1996 często współpracował z Krystyną Jandą jako scenograf reżyserowanych przez nią spektakli Teatru Telewizji.


UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE ROZPOCZNĄ SIĘ W CZWARTEK 6 LUTEGO O GODZINIE 14.00 W DOMU PRZEDPOGRZEBOWYM CMENTARZA WOJSKOWEGO NA POWĄZKACH.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski