Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ENGELCHEN

 • Tytuł polski: ANIOŁEK
 • Tytuł polski: SZMUGLER
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Niemcy (1989- )
 • Rok produkcji:
  1996
 • Język:
  niemiecki
 • Barwny, 90 min

Poruszające studium ludzkiej samotności, zrealizowane na podstawie intrygującego scenariusza i okraszone znakomitym aktorstwem, zwłaszcza Susanne Lothar w głównej roli. Siła filmu Helke Misselwitz leży również we wnikliwie podpatrzonych realiach życia - surowych, często okrutnych (przez wiele lat reżyserka praktykowała jako dokumentalistka). Wszystko to sprawia, że "Aniołka" ogląda się niemal jak programy z cyklu reality show lub werystyczny reportaż.
Ramona Schneider jest wrażliwą kobietą, mieszkającą samotnie w pobliżu stacji Ostkreuz w Berlinie Wschodnim. Pracuje w fabryce szminek, a wolny czas spędza na wyglądaniu przez okno. Szczególnie często jej wzrok pada na okna apartamentu w sąsiednim budynku. Mieszka tam dwoje wiecznie wrzeszczących na siebie ludzi i ich mała córeczka. Ona także często przesiaduje w oknie i wówczas jej oczy spotykają się z oczami Ramony. Pewnego dnia monotonna egzystencja panny Schneider radykalnie się zmienia. Na dworcu kolejowym niespodziewanie całuje ją młody Polak, który w weekendy nielegalnie handluje w Niemczech papierosami. Pocałunek nie jest bynajmniej dowodem uczucia, lecz służy wyłącznie odwróceniu uwagi policji. To przypadkowe spotkanie staje się początkiem wielkiego uczucia, prowadzącego do tragedii.
Liczne nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach w San Sebastian, Seattle, Salonikach i na Max Ophuls Festival. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Helke Misselwitz
   
 • Scenariusz
  Helke Misselwitz
   
 • Zdjęcia
  Thomas Plenert
   
 • Scenografia
  Lothar Holler
   
 • Obsada aktorska
  Susanne Lothar
  Ramona
  Andrzej
  Sophie Rois
  matka dziecka
  Herbert Fritsch
  ojciec Klaus
  Kathrin Angerer
  Lucie
  Luise Wolfram
  dziecko
  Heide Kipp
  babcia dziecka
  Christian Grashof
  fotograf
2017.06.15 00:49:25
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl