Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HERZ IM KOPF

 • Tytuł polski: Z MIŁOŚCIĄ NIE WYGRASZ
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Niemcy (1989- )
 • Rok produkcji:
  2002
 • Język:
  niemiecki, polski
 • Barwny, 88 min

Drugi film kinowy w karierze Michaela Gutmanna (rocznik 1956) - urodzonego we Frankfurcie nad Menem absolwenta uniwersytetu oraz akademii telewizyjnej i filmowej. Gutmann jest reżyserem, scenarzystą, sprawdził się także jako komik i wykładowca w szkołach filmowych. Ma w swym dorobku wiele odcinków scenariuszy do znanych niemieckich seriali telewizyjnych oraz filmów. Łączy go też wieloletnia współpraca ze scenarzystą i reżyserem Hansem-Christianem Schmidem, młodszym kolegą z monachijskiej akademii.
"Z miłością nie wygrasz" to film o rodzącym się młodzieńczym uczuciu. Historia została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Opowiadając o polskiej opiekunce do dzieci, Michael Gutmann zaczerpnął pomysł z własnego "podwórka". Jego żona przyjechała do Niemiec właśnie jako młoda dziewczyna do pracy w charakterze au-pair i spisywała swoje doświadczenia oraz przeżycia w pamiętniku. Na ekranie w roli opiekunki wystąpiła nasza rodaczka, Alicja Bachleda-Curuś, utalentowana artystka młodego pokolenia, laureatka wielu nagród, która tańczy, śpiewa i z powodzeniem gra w filmach. Polka Wanda mieszka na przedmieściach Frankfurtu, dokąd przyjechała za chlebem. To właśnie tu przeżywa pierwszą młodzieńczą miłość, kiedy poznaje 18-letniego Niemca Jakoba, okazującego jej wielkie zainteresowanie. Ich drogi krzyżują się w dość zabawnych okolicznościach. Chcąc sobie skrócić drogę, chłopak wybiera cudze podwórko i zostaje zaatakowany przez ogromnego psa. Ratuje się ucieczką na drzewo. Na szczęście, pojawia się ona i wybawia go z opresji. Okazuje się, że Jakob powrócił do Frankfurtu po rocznej nieobecności. Wyjechał z rodzinnego miasta, nie mogąc się pozbierać po śmierci matki. Rzucił szkołę i próbował ułożyć sobie życie z ojcem w Berlinie. Po dwunastu miesiącach postanowił odwiedzić stare śmiecie. Z niewielkim bagażem zjawia się u starszej siostry. Ale Petra sama przeżywa trudny okres. Ledwie wiąże koniec z końcem, samotnie wychowując ośmioletniego syna Patricka, a wkrótce jej rodzina ma się jeszcze powiększyć. Petra jest w zaawansowanej ciąży, tymczasem ojciec dziecka odszedł w siną dal. Jakob zdaje sobie sprawę, że powinien pomóc finansowo siostrze. Ima się więc różnych zajęć - na stacji benzynowej, w kuchni, w barze. Znajomość Jakoba z Wandą rozkwita. Im dłużej chłopak się z nią widuje, tym bardziej jest zakochany. Choć Wanda odwzajemnia jego zainteresowanie, zwleka z okazywaniem swoich uczuć. Dziewczyna ma bowiem własne problemy. Gebhardowie nie są zadowoleni, że wokół opiekunki ich dzieci stale kręci się jakiś chłopak. Nie przepadają za Jakobem również przyjaciele Wandy. Czy dwojgu młodym ludziom udać się pokonać wszelkie bariery? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Michael Gutmann
   
 • Scenariusz
  Michael Gutmann
   
  Hans-Christian Schmid
   
 • Zdjęcia
  Pascal Hoffmann
   
  Klaus Eichhammer
   
 • Scenografia
  Marion Schlauss
   
  Ingrid Henn
   
 • Muzyka
  Rainer Michel
   
  Ali Neander
   
 • Casting (reżyseria obsady)
  w Polsce
 • Obsada aktorska
  Tom Schilling
  Jakob
  Wanda
  Anna Von Berg
  Petra
  Marcello Mahr
  Patrick
  Leonard Lansink
  Wolfgang Gebhard
  Katharina Muller-Elmau
  Ute Gebhard
  Matthias Schweighofer
  Dirk
  Sebastian Kroehnert
  Helmut
  Anna Kalata
  Milena
  Iza
  Ewa

Varia
pokaż

2017.02.11 06:31:04
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman