Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MONK

 • Tytuł polski: DETEKTYW MONK
 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  2002-2008
 • Język:
  angielski
 • Barwny,

Adrian Monk to niezwykle utalentowany detektyw wydziału zabójstw w San Francisco, prawdziwy mistrz oględzin miejsca zbrodni. Kilka lat temu podłożona w samochodzie bomba zabiła jego żonę. Załamany psychicznie Monk odszedł wtedy ze służby. Od tamtej pory zmaga się z problemami zdrowotnymi. Cierpi na kłopotliwą chorobę - nerwicę natręctw. Objawia się ona różnego rodzaju fobiami, np. lękiem przed zarazkami, wysokością, tłumem, ciemnością, a nawet mlekiem. Ponadto Monk odczuwa niepohamowany wstręt do kontaktu fizycznego z innymi osobami. Po każdym powitaniu musi wycierać dłoń chusteczką. Zmuszony do skorzystania z urlopu zdrowotnego, zatrudnia młodą pielęgniarkę Sharonę Fleming (Bitty Schram), która ma mu pomóc w powrocie do stanu psychicznej równowagi. Ta sympatyczna dziewczyna praktycznie nie odstępuje Adriana na krok. Jest do przesady opiekuńcza, ale i niezwykle dumna ze swojego wątłego podopiecznego. Jak tylko potrafi, niweluje skutki jego przykrych dolegliwości. Na co dzień służy Monkowi radą i pomocą w najprostszych czynnościach. Okazuje się, że dla chorego nawet porządkowanie szuflady ze skarpetkami może być gehenną. Z czasem Sharona staje się dla Monka niezastąpioną osobistą sekretarką, jak dr Watson dla Sherlocka Holmesa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Scenariusz
  Andy Breckman
   
 • Zdjęcia
  zdjęcia do odcinka "Mr. Monk and the Candidate" w roku 2002
 • Muzyka
  Jeff Beal
   
 • Obsada aktorska
  Tony Shalhoub
  Adrian Monk
  Bitty Schram
  Sharona Fleming
  Traylor Howard
  Natalie Teeger
  Ted Levine
  kapitan Leland Stottlemeyer
  Jason Gray-Stanford
  porucznik Randall Disher
  Stanley Kamel
  dr. Kroger
  cyrkowiec Sergiej; wystąpił w odcinku "Mr. Monk Goes to the Circus" w roku 2003
  Leyla Zlatavich; w odcinku "Mr. Monk Falls in Love" w roku 2008

MONK w internecie

2019.12.02 00:16:00
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych