Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

VIRUS

 • Tytuł polski: WIRUS
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  1999
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 95 min

Horror science fiction z doborową obsadą. Wśród odtwarzających główne postaci znakomitych aktorów najlepszą prasę miały Jamie Lee Curtis i nasza rodaczka Joanna Pacuła. Reżyserem filmu jest debiutant w tej dziedzinie, John Bruno, mistrz efektów specjalnych z kilkudziesięcioletnią praktyką zawodową, zdobywca licznych wyróżnień i nagrody Oscara za "Otchłań" (1989). Za podstawę scenariusza posłużyły popularne opowieści komiksowe autorstwa Chucka Pfarrera.

Akcja rozgrywa się na Pacyfiku. Załoga rosyjskiego okrętu wyposażonego w najnowocześniejsze urządzenia elektroniczne przeznaczone do prowadzenia badań naukowych, zostaje zaatakowana przez przybyszów z obcej planety. Pozaziemskie istoty, które opanowały statek planują podbój Ziemi. Z żądnymi władzy niebezpiecznymi siłami muszą się zmierzyć członkowie załogi niewielkiego holownika, którzy przypadkowo odkrywają prawdę. Dobre efekty specjalne i sugestywne zdjęcia kręcone na pełnym morzu oddajęce moc żywiołu i grozę sytuacji.
Załoga rosyjskiego okrętu naukowego nawiązuje kontakt ze stacją kosmiczną. W tym samym czasie wyzwala się potężna energia. Siedem dni później podczas szalejącego sztormu, zaskoczony na pełnym morzu holownik "Sea Star" przechyla się niebezpiecznie na bok i zaczyna tonąć. Ostatnią deską ratunku wydaje się być dryfujący w pobliżu okręt. Próby nawiązania kontaktu z załogą kończą się jednak kompletnym fiaskiem. Gdy kapitan Everton (Donald Sutherland) i jego ludzie wchodzą na pokład okrętu, zastają chaos i zniszczenia. Nie ma ani jednego członka załogi, jakby wszyscy uciekli w popłochu przed jakimś niebezpieczeństwem. Kapitan postanawia odholować okręt do portu, licząc na nagrodę za ocalenie mienia, która może sięgnąć nawet 30 milionów dolarów. Penetrując opuszczony statek odkrywają jedynego członka załogi, który pozostał przy życiu, Nadię (Joanna Pacuła). Wkrótce Everton i jego ludzie przekonują się, że opowieści Nadii o przybyszach z obcej planety, którzy zawładnęli okrętem, nie są bezpodstawne. Okazuje się, że dla kosmitów ludzkość jest wirusem, zagrażającym ich istnieniu. Muszą więc zniszczyć Ziemian i zastąpić swoimi "ludźmi".
Myśl o wielkiej nagrodzie przesłania kapitanowi i jego załodze wszystkie inne sprawy. Świadome zagrożenia są jedynie nawigatorka holownika, Kit Foster (Jamie Lee Curtis), i Nadia. Próbują walczyć z nieznanymi, krwiożerczymi siłami, a pomaga im pierwszy mechanik Steve Baker (William Baldwin). [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  John Bruno
   
 • Scenariusz
  Chuck Pferrer
   
  Dennis Feldman
   
 • Zdjęcia
  David Eggby
   
 • Muzyka
  Joel McNeely
   
 • Obsada aktorska
  Jamie Lee Curtis
   
  William Baldwin
   
  Donald Sutherland
   
  Nadia Winogradowa
  Marshall Bell
   
2017.02.11 06:51:17
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor