Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CUTTHROAT ISLAND

 • Tytuł polski: WYSPA PIRATÓW
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja, USA, Włochy, Niemcy (1989- )
 • Rok produkcji:
  1995
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 119 min

Lubianą przez krytyków i publiczność Geenę Davis Akademia Filmowa doceniła tylko raz przyznając jej jedynego, jak dotychczas, Oscara za sympatyczną rolę w "Przypadkowym turyście". Była ponadto nominowana do nagrody za dramat "Thelma i Louise", gdzie wystąpiła z Susan Sarandon. Grała również m.in. w grotesce "Sok z żuka" i romantycznej komedii "Miłosne wybory". Tym razem kapitalnie wcieliła się w córkę słynnego pirata, która odziedziczyła po ojcu waleczność i zamiłowanie do niebezpiecznych przygód. Wysokobudżetowy pastisz filmów o piratach, pełen scen walk, brawurowych ucieczek, morskich bijatyk podczas szalejącego sztormu i spektakularnych popisów kaskaderów nie przyniósł jednak takiego sukcesu, jakiego spodziewali się twórcy. Reżyserem kosztownej superprodukcji jest mistrz kina akcji Renny Harlin, który zdobywał najwyższe pochwały za "Szklaną pułapkę 2" czy "Na krawędzi", ale tym razem krytyka była bardziej powściągliwa.
Jamajka, rok 1668. Gdy słynny pirat ginie z rąk własnego brata Dawga, jego córka Morgan Adams poprzysięga zemstę. Przed śmiercią ojciec wręcza jej skalp z częścią mapy wyspy, gdzie ukryty jest wielki skarb z hiszpańskiego galeonu. Pozostałe części mają wuj Fingers i zdradziecki Dawg. Morgan zostaje kapitanem statku ojca i wraz z jego wiernymi towarzyszami wyrusza na spotkanie wielkiej przygody. Muszą znaleźć człowieka znającego łacinę, który przetłumaczy tajemne oznaczenia na mapie. Przebrawszy się za paniczów przybywają do Port Royale, gdzie kupują na targu niewolników Williama Shawa (Matthew Modine), drobnego oszusta i kanciarza, który obiecuje rozwikłać zagadkę ukrytego skarbu. Sytuacja się komplikuje i muszą się ratować brawurową ucieczką z miasta. Ich tropem podąża Dawg ze swą bandą. Zanim dotrą na wyspę, przeżywają mnóstwo niebezpiecznych przygód. Między piękną córką pirata a Williamem zawiązuje się nić głębszego uczucia. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 07:05:56
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency