Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOCTEUR POPAUL

 • Tytuł polski: DOKTOR POPAUL
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja, Włochy
 • Rok produkcji:
  1972
 • Język:
  francuski
 • Barwny, 100 min

Młody lekarz medycyny Paul Simay pragnąc uczynić profesję podbojów miłosnych bardziej ekscytującą postanawia - wraz z paczką kolegów-pokerzystów - skierować swoje zainteresowania ku brzydulom: kto pocałuje najbrzydszą zbierze całą kasę jaka uzbierała się w partii pokera. Dla Paula Sinay zabawa ta kończy się w sposób nieoczekiwany - małżeństwem z kaleką i brzydką Christine, córką znanego lekarza doktora Duponta właściciela dobrze prosperującej kliniki. W dniu ślubu Simay zakochuje się w swojej pięknej szwagierce Martine. Pragnąc zachować Martine wyłącznie dla siebie, Simay korzysta z wszelkich środków, nie wyłączając prowokowanych skandali i zabójstw, aby tylko pozbyć się kolejnych pretendentów do jej ręki. Po pewnym czasie zostaje jej kochankiem i aby zapewnić sobie całkowite bezpieczeństwo podczas nocnych wizyt u Martine, potajemnie aplikuje swojej żonie środki nasenne. Wkrótce jednak Simay pada ofiarą własnej przebiegłości; pewnego dnia budzi się w szpitalu, jako ofiara wypadku samochodowego, który następuje podczas wspólnej przejażdżki z Christine. Od doktora Bertier - kolegi z kliniki - dowiaduje się, że grozi mu paraliż. Nie widząc żadnego sensu w egzystencji pozbawionej wszelkich cielesnych uciech, Simay postanawia popełnić samobójstwo. Wkrótce po zażyciu trucizny odbiera telefon od Christine, która oświadcza, że od dawna wiedziała o jego romansie z Martine, a jego śmierć stanowi akt zemsty. Nie było żadnego wypadku, nie istnieje groźba kalectwa. Wspólnie ze swym kochankiem, doktorem Bertier, Christine sfingowała całą tę aferę, aby legalnie pozbyć się niewiernego męża. Ostatnim wysiłkiem woli Simay czołga się do drzwi, woła o ratunek, ale na korytarzu jest tylko głuchoniema sprzątaczka... Finał; w niedzielę, po nabożeństwie, do wytwornego Mercedesa wsiada zgodnie cała rodzina Dupontów; Christine że swoim ojcem, mężem Paulem i jego kochanką Martine, przyjacielem doktorem Bertier i... starą posługaczką szpitalną, dzięki której Simay pozostał przy życiu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Claude Chabrol
   
 • Scenariusz
  Paul Gegauff
  na podstawie powieści Huberta Monteilheta
 • Zdjęcia
  Jean Rabier
   
 • Scenografia
  Karl Lagerfeld
   
 • Muzyka
  Pierre Jansen
   
 • Obsada aktorska
  Jean-Paul Belmondo
  Dr. Paul Simay
  Mia Farrow
  Christine Dupont
  Laura Antonelli
  Martine Dupont
  Daniel Lecourtois
  Prof. Dupont
  Marlene Appelt
   
   
2017.02.11 07:06:31
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency