Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIANIA

GDZIE JEST EDYTA? (31)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Znana osobistość, spowita w bandaże, zjawia się w domu Skalskich, żeby powoli powrócić do zdrowia. Maks nie ma najmniejszego zamiaru zdradzić kim jest tajemniczy gość. Boi się, że Frania wszystkim by wypaplała. Niania umiera więc z ciekawości i w końcu stawia na swoim, dowiaduje się kogo ukrywa Skalski. Jednak tajemnicę poznaje nie tylko Frania, ale... wszystkie media.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

STRAJK (32)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Zbliża się premiera najnowszego filmu Maksa pt: "Bunt kasjera". Skalski jest bardzo podekscytowany tym wydarzeniem. Film opowiada o nieludzkim traktowaniu pracowników przez pracodawców. W domu panuje podniosła atmosfera, a Frania i Konrad prześcigają się w schlebianiu łasemu na komplementy Maksowi. Premierowy pokaz filmu zbiera doskonałe recenzje. Tuż pod wejściem do hotelu gdzie ma się odbyć popremierowy bankiet trwa strajk kelnerów. Frania, której bardzo zależało na uczestniczeniu w imprezie, nie chce przejść przez kawalkadę strajkujących. Jest nieczuła na wszelkie racjonalne argumenty Maksa. W końcu zniecierpliwiony jej uporem na siłę ciągnie ją w kierunku drzwi. W tym momencie otacza ich tłum fotoreporterów. Zdjęcie Maksa i szamoczącej się Frani trafia na okładki gazet z podtytułem. "Problemy Skalskiego z pracownikami". Bohaterów skandalu chce zaprosić do swojego TALK SHOW Ewa Drzyzga. Karolina namawia Maksa, żeby się zgodził, mając nadzieję, że uda jej się raz na zawsze publicznie skompromitować Franię.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

CHŁOPAK NA OPAK (33)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Maks zamierza nakręcić nowy serial. Poszukuje odtwórcy głównej roli - rówieśnika Adasia. Karolina z Franią radzą mu zatrudnić Jurka Włodeczko - bohatera popularnego serialu tv "Chłopak na opak". Jurek wprowadza się do domu Skalskich. Początkowo Frania jest nim zachwycona. Szybko odkrywa jednak, że Włodeczko to typowa gwiazda: ma swoje humory, jest arogancki, stara się zachowywać jak dorosły i myśli, że wszystko można kupić. Frania stara się go przekonać, jak ważne jest prawdziwe, nieskażone sławą i pieniędzmi dzieciństwo. Jurek uznaje jej racje i rezygnuje z kontraktu ze Skalskim, czym wprowadza we wściekłość Maksa i Karolinę. Teraz Frania ma przekonać Jurka, że gwiazdorstwo jednak nie jest takie złe...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

CZARODZIEJ PARKIETU (34)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Karolina usiłuje nakłonić Maksa do zakupu nieruchomości - letniskowego domku w Sopocie. Maks nie jest przekonany do tej inwestycji, bo jak twierdzi brakuje mu opinii dobrego doradcy finansowego. Tymczasem Frania wybiera się wraz z Zuzią na zakupy do delikatesów spożywczych, gdzie poznaje Igora - bardzo przystojnego i atrakcyjnego mężczyznę. Maks nie szczędzi sobie złośliwostek na temat nowej "sklepowej" znajomości Frani, ale tylko do momentu gdy osobiście poznaje Igora. Okazuje się, że mężczyźni nadają na tych samych falach i od razu wyjątkowo przypadają sobie do gustu. Niestety dla Frani ma to dość przykre skutki, gdyż Igor kompletnie traci nią zainteresowanie na rzecz pana domu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PIWNICA NAMIĘTNOŚCI (35)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

W domu Maksa Skalskiego ma się odbyć przyjęcie-niespodzianka z okazji 50. urodzin Teresy, matki Frani. Maks i Karolina umówieni są na przyjęcie u krytyka Kogutka w Kołobrzegu. Wybierają się w podróż pociągiem. Karolina jest z tego powodu niezwykle podekscytowana: będzie w przedziale sam na sam z Maksem, przez całą noc! Tuż przed wyjściem z domu Karolina postanawia zabrać z piwniczki Skalskich butelkę dobrego wina na drogę. Tymczasem klamka w piwnicznych drzwiach odpada i Karolina zostaje uwięziona pod ziemią. Na szczęście Frania również schodzi do piwniczki po wino - niestety, feralne drzwi zatrzaskują się również za nią...Tymczasem Maks wraca do domu z dworca, nie doczekawszy się na Karolinę. W międzyczasie w piwnicy dochodzi do niezwykłych wyznań; ma też miejsce nietypowy seans fryzjerski.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

LEKCJA ODPOWIEDZIALNOŚCI (36)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Frania proponuje, żeby Małgosia zaczęła pracować. Początkowo sceptyczna wobec tego pomysłu Małgosia po kilku dniach jest zachwycona pracą w szpitalu. Niestety pewnego wieczoru nie może iść na dyżur, gdyż ma randkę. Prosi Franię o zastępstwo. "Pielęgniarka" Frania będzie musiała stawić czoła poważnemu zadaniu, bowiem na oddział przywożą pacjenta, którym okazuje się... Maks!

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TESTAMENT (37)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Maks wspomina, że ma wizytę u lekarza. Potem pyta Franię, czy nie chciałaby nadal być nianią w przypadku jego śmierci. Całości dopełnia znaleziona na stole w kuchni dieta opracowana przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Frania jest pewna, że jej pracodawca jest ciężko chory. Czuje się prawie jak przyszła wdowa, więc zaczyna obmyślać z Jolą szczegóły pogrzebu. Tymczasem na kolację do Skalskich przychodzi biznesmen, który być może zainwestuje w najnowszy serial Maksa. W trosce o serce tego ostatniego Frania odmawia mu jakichkolwiek niezdrowych potraw, czym wywołuje ogólne zamieszanie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ŁABĘDZI ŚPIEW (38)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Frania przygarnia pod gościnny dach Skalskich swoją siostrę Lidkę. Lidkę właśnie porzucił mąż, a Frania chciałaby jej jakoś pomóc. Pretekstem do sprowadzenia Lidki staje się niezwykły zbieg okoliczności: z zespołu aktorskiego wycofuje się aktor śpiewający i Maks musi szybko znaleźć następcę. Niespodziewanie Konrad ujawnia swój niezwykły talent wokalny i, aby się dobrze przygotować do przesłuchania przed sponsorami, musi ćwiczyć głos. Ponieważ Lidka świetnie gotuje, zaczyna go zastępować. Pojawienie się Lidki odświeża stare waśnie między siostrami: dochodzi do gorszących kłótni, bójek, a w końcu do dramatycznej sceny w samej bieliźnie w sypialni Maksa! Frania postanawia pozbyć się siostry i wzywa jej męża, Cezarego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MIŁOŚĆ I PRAWA RĘKA (39)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Zuzia pisze list do pana Kaczyńskiego. Tymczasem Maks ma poważny problem: jak namówić znanego pisarza do współpracy właśnie z nim, a nie z innym, słynnym producentem, Lucjanem Klemensem Piekarczukiem. Frania wpada na pomysł: ponieważ pisarz jest słynnym playboyem, trzeba go umówić z atrakcyjną kobietą. Zdesperowany Maks zgadza się na wszystko. Kolacja z pisarzem przebiega świetnie. Wszyscy czekają na przybycie umówionej tajemniczej kobiety, któą okazuje się być babcia Apolonia! Maks i Karolina wpadają w rozpacz, jednak niespodziewanie pisarz zakochuje się w Apolonii i podpisuje kontrakt z Maksem. Następnego dnia Apolonia wyjawia, że pisarz ma "blokadę pisarską" od dwudziestu lat. Maks jest przerażony, że posiada kontrakt na scenariusz, który nigdy nie zostanie ukończony. Frania namawia Apolonię, aby rzuciła pisarza, wtedy on zerwie kontrakt z Maksem. Tak się dzieje. Następnego dnia Karolina obwieszcza, że pisarz podpisał kontrakt ze słynnym producentem Piekarczukiem, a scenariusz został przez niego dokończony w jedną noc: co jest skutkiem zawodu miłosnego. [TVN]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TO JEST NAPAD (40)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2006

Maks odziedziczył właśnie fragment oryginalnego listu Adama Mickiewicza. Zamierza podarować go Muzeum Narodowemu. O tym szlachetnym geście piszą wszystkie gazety, Maks jest bardzo z siebie dumny. W międzyczasie prosi Franię, która właśnie idzie po okulary dla Adasia, o kupienie kilku rzeczy z listy, która leży na jego biurku. Frania jednak zamiast listy z zakupami chowa do torebki list Mickiewicza. Podczas spaceru przez park złodziej wyrywa Frani torebkę i razem z nią cenny list. Frania jest przerażona, zaczyna mieć manię prześladowczą. Maks jest wściekły, przez Franię zaginął list Mickiewicza. Jego wściekłość pogłębia fakt, że prowadzącym sprawę kradzieży jest przystojny macho Inspektor Ryś, który podoba się Frani. Na szczęście Opatrzność czuwa nad Franią, ona i Maks przypadkiem spotykają złodzieja w parku, który zwraca im oryginał Mickiewicza. Aby zadośćuczynić Frani, złodziej podarowuje im bilety do teatru na "Dziady". Po przedstawieniu Frania i Maks wracają do domu w dobrym nastroju, ale romantyczny moment, w czasie którego prawie że dochodzi do pierwszego pocałunku, przerywa niemiła niespodzianka... dom Skalskich został okradziony. [TVN]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.03.13 00:26:26
© 1998-2018 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych