Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SIOSTRY

DOWÓD NA ISTNIENIE (11)

  • Odcinek serialu

Siostry mają problem z domem. Dach zaczął przeciekać, a naprawa może okazać się kosztowna. Tymczasem meteorolodzy zapowiadają kolejne burze i nawałnice, które już spowodowały wiele zniszczeń w okolicy. W miasteczku pojawia się ubrany na czarno 18 - letni Dawid, który krąży po okolicy wieszcząc koniec świata. Jednocześnie sprawia wrażenie zagubionego młodego człowieka, który szuka odpowiedzi na pytanie, jak ma postępować w życiu. Ma żal, że miał nieszczęśliwe dzieciństwo i nie był kochany. Rozmawiając z nim ksiądz odkrywa, że Dawid dużo czyta. W literaturze szuka potwierdzenia, że Bóg nie istnieje. Siostry zastanawiają się, jak rozwiązać problem braku finansów na naprawę dachu. Znajdują na strychu dokumenty ubezpieczeniowe domu, a także pamiątki po pani Koniecpolskiej: stare albumy ze zdjęciami, drobne przedmioty. Okazuje się, że wypłata odszkodowania z ubezpieczenia może długo potrwać. Urząd jest dosłownie zawalony podaniami po ostatnich nawałnicach. Prudencja decyduje, że konieczny będzie kredyt na szybką naprawę dachu. Dawid spotyka się z adwokatem. Okazuje się, że pragnie przejąć od sióstr dom podając się za syna pani Idalii i jedynego prawowitego spadkobiercę. Sprawy się komplikują, gdy okazuje się, że pani Idalia tylko zaopiekowała się małym Dawidem i jego matką Anią, która wkrótce zmarła. Ania nie miała nikogo bliskiego więc Dawida oddano do adopcji. Ostatecznie siostrom udaje się naprawić dach i ustrzec dom przed dalszymi zniszczeniami. Nad miasteczkiem znowu pojawia się słońce. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

OJCIEC DRZEW (12)

  • Odcinek serialu

Siostry zakonne uprawiają sport w ogrodzie, gdy nagle przed płotem pojawia się dziwny mężczyzna, który oznajmia zdumionym kobietom, że ktoś chce zabić Adama, Dawida, Sabę i Ewę. Na potwierdzenie prawdziwości swych słów zaprasza siostry na miejsce zbrodni, na rozległe pola na tyłach miasteczka, gdzie w leśnym zagajniku rosną piękne kilkudziesięcioletnie drzewa. Okazuje się, że to one są niedoszłymi ofiarami zabójców. Jak wynika z opowieści mężczyzny, gmina sprzedała rozległe łąki Dziubasowi, który początkowo zobowiązał się urządzić na tym terenie ośrodek rekreacji, ale z czasem zmienił plany. Teraz planuje wybudować centrum handlowe, a konserwator przyrody wydał pozwolenie na wycięcie dorodnych drzew pod pretekstem, że są chore z powodu opadających wód gruntowych. Drzewa zostały zasadzone własnoręcznie przez pana Józefa, który postanowił uczcić w ten sposób pamięć swoich tragicznie zmarłych przodków. Siostry zobowiązują się pomóc panu Józefowi w walce z Dziubasem, mimo że sprawa nie będzie łatwa. Biznesman przekonał miejscowych sklepikarzy, że będą mogli w nowym centrum wynajmować pomieszczenia po korzystnej cenie, a okoliczna ludność znajdzie tam pracę. Ale zanim zakonnice przystąpią do działania. p. Józef postanawia przykuć się łańcuchem do drzew, aby powstrzymać brygadę robotników, która właśnie przybyła do zagajnika. Pojawiają się również sklepikarze, którzy właśnie odkryli, że francuscy właściciele centrum nie są wcale tacy skłonni do zawierania umów z miejscowymi handlowcami. Dochodzi do awantury, w tej sytuacji robotnicy rezygnują ze zlecenia. Wkróce sprawy przybierają dość zaskakujący obrót. Niemały w tym udział mają: pan Józef, ksiądz Walenty, pani Jadzia, burmistrz, jego syn Patryk, policja i przede wszystkim zdeterminowane do granic możliwości siostry. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

JESIENNE IMIENINY (13)

  • Odcinek serialu

Do miasteczka przybywa z daleka w odwiedziny Róża, ale młode małżeństwo: Beata i Karol, do których przyjechała, nie cieszą się z jej wizyty. Rozczarowana i rozgoryczona chłodnym przyjęciem Róża, wskutek nieuwagi, ulega wypadkowi i trafia pod opiekę sióstr. Zamiast wdzięczności okazuje niechęć, obraża siostrę Klarę, a życzliwą siostrę Zenobię doprowadza do łez. Siostry powoli odkrywają smutną historię Róży. Nagła śmierć bliskiej osoby stała się przyczyną jej niechęci do świata, licznych konfliktów z innymi ludźmi i zupełnego braku porozumienia z osobami jej życzliwymi. Siostry otrzymują list z prośbą o utworzenie kaplicy św. Rity. W ich posiadaniu jest obraz św. Rity, patronki spraw trudnych. W kaplicy miałyby odbywać się nabożeństwa właśnie w intencji rozwikłania spraw beznadziejnych. Czy historia Róży należy do tego rodzaju spraw? Dzięki działaniom sióstr niemożliwe staje się możliwe. Dochodzi do pojednania Róży ze światem, kobieta odnajduje szczęście w dobrych relacjach z bliskimi, a nie - jak dotychczas - w krytykowaniu i obrażaniu osób wokół niej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.04.17 00:39:47
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor