Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DEN DU FRYGTER

 • Tytuł polski: NIE BÓJ SIĘ MNIE
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Dania
 • Rok produkcji:
  2008
 • Język:
  duński
 • Barwny, 95 min

Mikael ma wszystko: dobrą (ale i ciężką) pracę, żonę, materialną i społeczną stabilność. To uporządkowane życie zdaje się jednak coraz mniej cieszyć przeżywającego kryzys wieku średniego mężczyznę. Po latach aktywności postanawia dla odmiany nie robić nic. Rzuca pracę, spędza czas w domu na przemyśleniach oraz pisaniu dziennika - i zastanawia się, co sprawia, że życie przestało go cieszyć. Kiedy Mikael dowiaduje się o naborze ochotników do medycznego eksperymentu, bez wahania zgłasza swoją kandydaturę na "królika doświadczalnego". Przedmiotem testu jest nowy lek antydepresyjny o nieznanych skutkach ubocznych. Te okazują się poważniejsze, niż zakładano i eksperyment zostaje wkrótce przerwany, ale dla Mikaela jest już za późno. Bohater uzależnił się od medykamentu i bierze go dalej. Skutki nałogu będą dramatyczne - lek zupełnie odmienia Mikaela, którego zachowania stają się coraz bardziej nieprzewidywalne i niebezpieczne.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Kristian Levring
   
 • Scenariusz
  Kristian Levring
   
  Anders Thomas Jensen
   
 • Zdjęcia
  Jens Schlosser
   
 • Scenografia
  Jette Lehmann
   
 • Muzyka
   
 • Obsada aktorska
  Ulrich Thomsen
  Mikael
  Paprika Steen
  Sigrid, żona Mikaela
  Emma Sehested Hoeg
  Selma, córka Mikaela
  Lars Brygmann
  Frederik

DEN DU FRYGTER w internecie

2017.02.11 08:13:48
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor