Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

THE WAY BACK

 • Tytuł polski: NIEPOKONANI
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  2010
 • Język:
  angielski, polski, rosyjski
 • Barwny, 127 min

Historia młodego polskiego żołnierza Janusza, który podczas kampanii wrześniowej dostaje się do sowieckiej niewoli. Skazany za szpiegostwo na podstawie sfabrykowanych dowodów oraz wymuszonego torturami zeznania własnej żony, trafia do obozu pracy na Syberii. Od początku wierzy w możliwość ucieczki i nie poddaje się panującej wśród więźniów atmosferze rezygnacji. Jak się wkrótce okaże, nie tylko Janusz myśli o ucieczce. Dwie kluczowe postaci tej opowieści (oprócz Janusza) to amerykański inżynier Mr. Smith (Ed Harris) oraz rosyjski kryminalista Valka (Colin Farrell). Obaj wchodzą w skład liczącej siedem osób grupy uciekinierów. W pewną mroźną noc niemożliwe staje się faktem: siedmiu więźniów ucieka z łagru i uchodzi pościgowi. Tak rozpoczyna się mordercza podróż przez "pół świata", której celem jest wolność. Trasa trwającej rok pieszej wędrówki wiedzie przez Mongolię, pustynię Gobi, Himalaje aż do Indii. To ponad 8000 kilometrów. Żaden rozsądny argument nie przemawia za tym, że ta ucieczka może się udać. Owszem, można zbiec z samego łagru, ale to przecież dopiero początek drogi. Kierując się zdrowym rozsądkiem należałoby powiedzieć, że więźniowie, którym udało się wyrwać z sowieckiego obozu są równie wolni co martwi. Czekająca ich bowiem droga, szczególnie dla ludzi wycieńczonych obozowym życiem, to wysiłek ponad ludzkie siły. A jednak czasem niemożliwe staje się możliwe.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Peter Weir
   
 • Scenariusz
  Peter Weir
   
  Keith Clarke
  na podstawie książki Sławomira Rawicza "The Long Walk"
 • Zdjęcia
  Russell Boyd
   
 • Scenografia
  John Stoddart
   
 • Muzyka
  Burkhard Dallwitz
   
 • Współfinansowanie
   
   
 • Obsada aktorska
  Ed Harris
  Smith
  Jim Sturgess
  Janusz Wieszczyk
  Saoirse Ronan
  Irena
  Colin Farrell
  Valka
  Mark Strong
  Chabarow
  Sebastian Urzendowsky
  Kazik

THE WAY BACK w internecie

2017.02.11 08:16:08
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman