Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

EDWARD

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 11' 34''

„Edward” to spotkanie z 72-letnim człowiekiem, który 22 lata temu zerwał z dotychczasowym życiem i osiedlił się na górce w centrum Wrocławia powstałej na powojennym gruzowisku. Edward żyje bez prądu, pieniędzy i bieżącej wody. Zbudował dom na skarpie, dba o towarzyszkę swojej codzienności- psa Tinkę. Od 20 lat kopie w górce wąwóz. Przenosi setki ton ziemi powiększając i zabezpieczając zapadające się zbocze g ruzowiska.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Sokołowsko (Sokołowsko Festiwal Filmowy "Hommage a Kieślowski")-Nagroda Jednonogiego In Situ
 • 2013
  Świdnica (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych")-Nagroda "Kinematografek"
  przyznana przez osadzonych w Areszcie Śledczym w Świdnicy
2018.04.19 23:45:37
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego