Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAŁOPOLSKI PRZEŁOM WISŁY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Gatunek:
    Film przyrodniczy
  • Barwny, 27 min

Film powstał z inspiracji Zarządu Zespołu Parków Krajobrazowych w Kazimierzu Dolnym. Sponsorami byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz oraz gminy położone na odcinku Wisły pomiędzy Annopolem a Puławami. Przed projekcją Artur Tabor nie ukrywał, że Wisła jest jedną z jego ulubionych rzek. Dzika nieuregulowana, z niezwykłymi łachami, które się rządzą własnymi prawami. Z tym większą pasją podszedł do jej fotografowania W wielu przypadkach bogactwa życia ptactwa i zwierząt nie bylibyśmy w stanie zobaczyć z brzegu. Dech zapierają także widoki z góry (zdjęcia lotnicze robione były z samolotu i motolotni), dopiero wówczas widać, jak wielka jest Wisła. Mnie osobiście dostarczyły one wiele emocji - powiedziałbym, że nadmiernych. W dotychczasowych moich dokonaniach - mówi Artur Tabor - "Małopolski przełom Wisły" był filmem nietypowym. Nie był on bowiem do końca filmem przyrodniczym. Pokazuje przyrodę, ale z wkomponowanymi w nią elementami architektury i krajobrazu. Ukazany jest, co było dla mnie pewnym wyzwaniem, również człowiek. Jeśli chodzi o aspekt filmowy - najtrudniejsze były zdjęcia, które powstawały na wyspach w nurcie Wisły. Przykładowo, żeby zrobić zdjęcia żółwia błotnego u ujścia Zwolenki do Wisły (na ekranie 15 - sekundowa sekwencja) spędziliśmy ponad tydzień na podmokłym terenie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:48:51
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.