Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SEKRET ORKIESTRY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 45 min

Film zrealizowany podczas 9. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa" w 2013 roku, jest próbą stworzenia intymnego portretu jednego z największych fenomenów Światowej sceny muzycznej ostatniego stulecia. Orkiestra XVIII Wieku, międzynarodowa formacja stworzona w 1981 roku przez holenderskiego flecistę i dyrygenta Fransa Brüggena, błyskawicznie osiągnęła mistrzostwo w historycznym stylu wykonawstwa muzycznego - ten legendarny zespół ma na swoim koncie kilkaset koncertów, kilkadziesiąt płyt - i gorących wielbicieli na wszystkich kontynentach. Sława i legenda zdają się jednak pozostawać daleko poza nie tylko zainteresowaniem, ale i świadomością tak Fransa Brüggena, jak i wszystkich jego muzyków, a także jego najbliższego przyjaciela i dyrektora zarządzającego orkiestrą, Sieuwerta Verstera, z którym zespół ten wspótworzył.
"Sekret Orkiestry" w reżyserii Katarzyny Kasicy jest wyjątkowym filmem o walorze zarówno dokumentalnym, jak i emocjonalnym. Ułożony z rozmów z Fransem Brüggenem, Sieuwertem Versterem i muzykami należącymi od lat do zespołu, przywołujący nagrania z prób i koncertów podczas festiwali "Chopin i jego Europa",oddaje niepowtarzalną atmosferę pracy i przyjaźni tej wyjątkowej grupy ludzi, których niezmiennie łączy pasja i radość wspólnego doświadczania muzyki. Poznając historię Orkiestry, ich spotkania z Polską i twórczościś Fryderyka Chopina, możemy - choć na chwilę - znależć się w centrum magicznego świata i etosu muzyka, opartego na szczególnej wspólnocie ludzi umiejących zachwycić się i zachwycać innych kreowaniem muzyki. I to jest być może ten sekret orkiestry…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:30:15
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego