Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚWIĘTA Z SĄSIEDZTWA. JOANNA BERETTA MOLLA

  • Film dokumentalny - fabularyzowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 38 min

Pierwszy polski dokument z niezwykłymi zdjęciami dokumentalnymi i fabularyzowanymi scenami z życia świętej, której historia zmieniła spojrzenie na miłość między dwojgiem ludzi, na macierzyństwo oraz istotę świętej codzienności dostępnej każdemu z nas. O swojej kanonizowanej matce opowiadają jej żyjące wciąż dzieci, znajomi oraz grono osób różnych zawodów i w różnym wieku, z Włoch i Polski. Zafascynowała ich swoim urokiem świętej z sąsiedztwa. Św. Joanna Beretta Molla jest postacią niezwykłą dla współczesnego świata. Matka, zakochana żona, wielbicielka muzyki, górskich wycieczek, rodzinnego życia, lekarka, przyjaciel, wreszcie prawdziwy człowiek, który wobec wyborów ostatecznych stanął po stronie życia, poświęcając siebie.
Historia jej kanonizacji i towarzyszące temu wydarzeniu fakty tworzą ponadto interesującą opowieść o ludziach, których wiara i cud na miarę XX wieku zmieniły ich życie.
Kanonizowana w obecności męża oraz swoich dzieci szybko zdobywa serca ludzi na całym świecie. Polska stała się jednym z krajów, gdzie działanie jej świadectwa zbiera owoce. Polacy w szczególny sposób pokochali świętą Joannę, która mogłaby być po prostu znajomą panią doktor z sąsiedztwa. Ta tak zwyczajna kobieta potrafi jednak wiele. Teraz jako święta Kościoła katolickiego zmienia życie tych, do których jest tak podobna.
Film wzbogacają bogate archiwalia (w tym filmy 8 mm) ze zbiorów rodziny Molla oraz filmowa relacja z kanonizacji dokonanej przez Jana Pawła II, podczas której papież Polak spotkał się z mężem świętej i jej dziećmi. Była to ostatnia święta, którą wyniósł na ołtarze Jan Paweł II. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:47:47
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman