Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIEWCZYNY ZE LWOWA

MIĘDZYNARODOWY BIZNES (11)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Swieta jedzie do chorej córeczki na Ukrainę. W podróży towarzyszy jej mecenas. Piotr bierze na siebie wszystkie trudności związane z tym wyjazdem: zbyt długie oczekiwanie na granicy, problemy z szybkim ulokowaniem córeczki Swiety w szpitalu i zapewnieniem jej komfortowych warunków oraz najlepszej opieki. Przedsiębiorcza Polina rozkręca kolejny biznes, a jej rodzice we Lwowie nie wyobrażają sobie tego, co w związku z tym nastąpi. Szczególnie duże opory ma jej ojciec. Nowakowa niespodziewanie traci przytomność i trafia do szpitala. Zaistniała sytuacja i fakt, że ktoś obcy będzie miał klucze do jej domu powoduje, że Olyia zaczyna od nowa podróż do serca Nowakowej. Profesor wyrzuca Ulianę z lekcji. Uważa, że muzyka nie jest dla niej najważniejsza, więc nie ma czego u niego szukać. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że postąpił źle i postanawia to naprawić. Jego zachowanie po raz kolejny szokuje synową. Profesor nagle wychodzi z domu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DELIKATNA KWESTIA DEMENCJI (12)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Nowakowa wychodzi ze szpitala. Towarzyszy jej Olyia, która próbuje troskliwie zająć się nią. Chce jednocześnie udowodnić, że nie tylko potrafi czyścić kryształy, ale także oszczędnie gospodarować pieniędzmi. Proponuje Nowakowej, że zawiezie ją do domu. Przed szpitalem czeka już Tomek w swoim garbusie. Okazuje się, że Nowakowa ma rodzinę, która właśnie przypomniała sobie o niej i postanowiła ją odwiedzić. Konsekwencje tego okażą się poważniejsze niż naiwna Olyia mogła się spodziewać. Mecenas szybko i od razu konkretnie wchodzi w życie rodzinne Swiety. I nawet zaczyna mu się to podobać. Swieta widzi go bawiącego się z Nastką w szpitalu, a potem odkurzającego dywany u jej rodziców. Tymczasem profesorowi wydaje się, że zaczyna tracić pamięć. Nie wie, że to pierwszy etap planu jego synowej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KROPLA PRZEPEŁNIA CZARĘ (13)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Uliana kontynuuje naukę gry u profesora. Zauważa jednak, że jej nauczyciel jest coraz bardziej przygnębiony. Czym się martwi teść, bardzo dobrze wie jego synowa. Nikt inny z rodziny nie ma pojęcia, jakie profesor ma problemy. Olyia poznaje siostrzenicę Nowakowej i jej męża, którzy przyszli odwiedzić ciotkę. Oboje zadają dziewczynie dociekliwe pytania. Olyia marzy tylko o tym, aby wrócić do mieszkania Tomka i wypłakać się w jego ramionach. Nie wie jeszcze, że do chłopaka przyjechała matka, której dziewczyna bez wykształcenia nie przypada do gustu. Uważa ona, że jej syn zasługuje na lepszą partię. Po powrocie ze Lwowa Swieta spędza noc u mecenasa. Nadal jednak twierdzi, że ich związek nie ma przyszłości. W tle dramatycznych perypetii głównych bohaterów rozwija się najbardziej tragiczny wątek we współczesnej historii Ukrainy. Cały świat pokazuje wydarzenia z 30 listopada 2013 r. , w czasie których na Majdanie ginęli ludzie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PRZYJĘCIE (14)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Polina, Uljana, Swieta i Olya wciąż mieszkają u pana Henryka. Przynajmniej na papierze, bo Swieta więcej przebywa u mecenasa, a Olya piętro wyżej u Tomka. Olya za radą Nowakowej zaczęła kurs językowy, Uljana wciąż szlifuje grę na skrzypcach pod okiem profesora, Polina i Swieta rozkręcają ubrankowy biznes, sprzedając z zyskiem we Lwowie dziecięce ciuszki. Dołącza do nich niespodziewanie były szef Poliny, Jacek, który aktualnie przeżywa kłopoty na wszystkich frontach.
Od czasu, kiedy wyszło na jaw, że synowa profesora Halina ma plan ubezwłasnowolnienia teścia, atmosfera w domu starszego pana staje się coraz bardziej nie do zniesienia. Uljana czuje się winna i postanawia, że albo rodzina dogada się i wybaczy sobie nawzajem to, co jest do wybaczenia, albo ona przestaje przychodzić na lekcje.
Tomek, chłopak Olyi ma do zgryzienia dwa orzechy; jeden to zazdrość o Olyę, która jego zdaniem, ma na kursie za dużo zaprzyjaźnionych kolegów, którzy są nią wyraźnie zainteresowani, a drugi - to matka, która wciąż nie akceptuje faktu, że jej syn ma dziewczynę z Ukrainy. Z pomocą w rozwiązaniu obu problemów niespodziewanie przyjdzie Nowakowa, u której Olya wciąż sprząta i która traktuje ją zdecydowanie lepiej niż na początku ich znajomości. Swieta idzie z mecenasem na wytworne przyjęcie, na którym jest także jego była sympatia, która nie może się pogodzić z tym, że Piotr związał się ze swoją sprzątaczką. Nieświadoma niczego Swieta znajdzie się w centrum kłopotliwej i mało eleganckiej sytuacji.
Zrządzeniem losu, poprzez przyjaciela starszego pana, profesora Ossowieckiego Uljana dostaje propozycję zagrania w Akademii Muzycznej na przeglądzie młodych utalentowanych artystów. Jest oszołomiona i przestraszona na samą myśl, że wystąpi w takim miejscu.
Nowakowa, przy pomocy Olyi postanawia zrobić porządek w papierach. W jednej ze starych kopert znajduje zdjęcia mężczyzny poszukiwanego przez jej nieżyjącego męża, byłego prokuratora. Olya ze zdumieniem stwierdza, że mężczyzna z fotografii jest podobny do pana Henryka. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PRZELOTNA WDOWA (15)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Mecenas informuje Swietę, że jego znajomy adwokat Grad, który był na przyjęciu, odkąd dowiedział się, że Swieta jest inżynierem chemikiem, a jej dziadek był sławnym profesorem, nie przestaje o nią wypytywać.
Uljana kontaktuje się z matką w Lwowie, żeby dowiedzieć się co u niej słychać i porozmawiać z córeczką. Matka zataiła przed nią informację, że w ich domu pojawił się Denis z kuratorem i zażądał oddania dziewczynki.
Olyia sprząta nie tylko u Nowakowej, ale także wciąż w domu gangstera pod Warszawą, do którego zawozi ją Tomek. Przyjazd starego garbusa został odnotowany nie tylko przez ochroniarzy, ale także przez dwóch mężczyzn obserwujących rezydencję.
Polina dostaje informację od matki Swiety, że jej syn Oleh został aresztowany przez milicję podczas demonstracji. Zanim powie o tym przyjaciółce, postanawia interweniować u swojego byłego - oficera milicji.
Profesor, przekonany przez Uljanę, także jest zdania, że powinno się oczyścić atmosferę w domu. Z tym, że uważa, że sprzątaniem powinien zająć się jego syn, bo w końcu Halina to jest jego żona. Uljana i Profesor nasłuchują odgłosów dochodzących z piętra domu.
Olya pokazuje panu Henrykowi zdjęcia znalezione u Nowakowej i pyta, czy rozpoznaje na nich siebie. Pan Henryk na wszelki wypadek zaprzecza, ale jego wzrok przykuwa coś, co znajduje się za plecami Nowakowej. Zaintrygowany prosi dziewczynę, żeby powiedziała mu coś więcej o Nowakowej i jej mężu.
Olya dostaje osobliwą propozycję od gangstera i jego żony Matyldy. Musi tylko spełniać dwa warunki: posturą przypominać przyjaciółkę Matyldy, Hankę i umieć płakać na zawołanie. Olya oba spełnia bez problemu, ten drugi, nawet koncertowo, z tym, że nie o koncert chodzi, tylko o pogrzeb. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KONTRABANDA (16)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Konflikt w domu profesora został rozwiązany w zaskakujący dla wszystkich domowników sposób, najbardziej zaskoczona tym finałem jest Halina, która odwdzięcza się byciem synową idealną.
Polina, Jacek i Swieta na wycieczkach do Lwowa zarabiają coraz więcej. Zachęcony sukcesami Jacek planuje poszerzenie asortymentu na linii import - eksport. Ambitne plany zostają przerwane nagle i burzliwie - kierowca busa daje cynk ukraińskim oprychom żądającym haraczu.
Tomek się przeziębił. W jego mieszkaniu natychmiast pojawia się matka, która wierzy tylko w naturalne specyfiki. Na przeciwległym biegunie jest Olya, która próbuje potajemnie leczyć Tomka aspiryną wykradzioną z apteczki pana Henryka. Wystarczająco trudną dla umierającego z powodu przeziębienia chłopaka sytuację pogarsza fakt, że obie kobiety zaczynają ze sobą podświadomie rywalizować o to, która z nich szybciej i lepiej wyleczy chorego. Pan Henryk z sobie znanych powodów coraz mocniej interesuje się Nowakową. Olya wpada na pomysł, żeby zaprosił ją na koncert Uljany. Kiedy dziewczyna mówi Nowakowej, że pan Henryk chciałby iść z nią do Akademii Muzycznej, ta wpada w panikę, że nie zdąży się odpowiednio przygotować.
Uljana, pod czujnym okiem profesora, przygotowuje się do występów w Akademii. Poziom jej stresu rośnie wraz z kolejnymi informacjami od starszego pana, w których bardzo obrazkowo opisuje, kto pojawia się na takich przesłuchaniach. Z pomocą i przed ucieczką gdzie pieprz rośnie przychodzi Uljanie sam profesor Ossowiecki. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KONCERT (17)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Trzyosobowa (Polina, Swieta, Jacek) firma eksportująca na wschód dziecięce ubranka w starciu z oprychami chcącymi haraczu poniosła klęskę. Próba negocjacji z chuliganami zakończyła się dotkliwym pobiciem Jacka, który musiał zaprzyjaźnić się z opakowaniem ukraińskich mrożonek przykładanych na podbite oko. Wobec faktów z przeszłości, z którymi nic nie da się zrobić, Polina popada w zawieszenie zawierające elementy depresji. Wypowiedziane przez nią na głos zdanie, że do niczego się nie nadaje, bo za co się nie weźmie to wszystko kończy się jakąś katastrofą, budzi zaniepokojenie reszty dziewczyn. Proszą pana Henryka, żeby jej pilnował, żeby pod żadnym pozorem nie została sama, bo a nuż wpadnie na jakiś durny pomysł jak sobie poprawić samopoczucie.
Nadszedł dzień koncertu Uljany. W domu pana Henryka panuje stan zamieszania. Dziewczyny, z wyjątkiem Poliny, której podły nastrój nie pozwala iść, szykują się na wielkie muzyczne wydarzenie. Pan Henryk też powinien się szykować, ale nie może, bo siedzi i pilnuje Poliny. Najbardziej ze wszystkich stroi się Nowakowa, która od lat nigdzie nie wychodziła, tym bardziej z mężczyzną.
Swieta, równie zdesperowana jak Polina, choć nie tak przybita, idzie posprzątać do aktorki Kasi. Kiedy jest już w jej mieszkaniu, dzwoni do niej znajomy Piotra, mecenas Grad (poznany na przyjęciu) z propozycją pracy w zawodzie inżyniera chemika. Pod wpływem Kasi Swieta umawia się na spotkanie.
Przed salą koncertową akademii spotykają się wszyscy przyjaciele Uljany. Jest Profesor z rodziną, pani Nowakowa z Henrykiem, Swieta, Olya a nawet Polina, która dzięki perswazjom Zdunka odzyskuje energię. Przychodzi moment, kiedy Ossowiecki zapowiada niezwykle utalentowaną skrzypaczkę z Ukrainy. Kiedy mija kolejna minuta, a na scenie nikt się nie pojawia, zdenerwowane przyjaciółki postanawiają sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Gdy wpadają do garderoby, ich oczom ukazuje się przerażający widok nieprzytomna Uljana leży na podłodze. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ANNA KARENINA (18)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Wezwane do nieprzytomnej Uljany pogotowie zawozi ją na SOR. Przyjaciółki wciąż nie wiedzą, że za jej omdleniem stoi Denis, który postanowił odwiedzić matkę Nastki w Warszawie i między innymi poinformować ją, że córka mieszka teraz z nim.
Polina podając dane Uljany z powodu pracy na czarno i braku ubezpieczenia zataja jej prawdziwe imię i nazwisko. Recepcjonistka bez żadnego zdziwienia wpisuje w kartę Anna Karenina. Polinie najbardziej zależy, aby Uljana wróciła do zdrowia, ale wie też, że musi znaleźć sposób, aby wykraść przyjaciółkę ze szpitala, zanim ktokolwiek zorientuje się, jak wygląda sytuacja.
Pan Henryk odprowadza Nowakową do domu po koncercie i umawia się z nią na następny dzień na wyjście do kawiarni. Nowakowa nie wie, że za tą propozycją kryje się coś więcej niż tylko miłe spotkanie. Sprawca omdlenia Ujany, Denis, uciekając z garderoby zabrał skrzypce matki Nastki. Jego zamiar jest oczywisty, chce jak najszybciej z korzyścią sprzedać instrument. Pech chciał, że ukradł skrzypce profesora, które mają ogromną wartość, z czego Denis nie zdaje sobie sprawy. Tomek niespodziewanie pyta Olyę o jej dzieciństwo, o rodziców i czy jest wierząca. Wyjawia jej, że chciałby, aby się spotkali z jego matką. Olya jest przerażona kwestia jej rodziców, to ostatnia rzecz o jakiej chciałaby rozmawiać ze swoim chłopakiem. Od tematu wiary i rodziców nie udaje jej się uciec w domu gangstera. Matylda widzi, że sprzątająca u niej dziewczyna ma jakiś problem i postanawia jej pomóc.
Nowakowa idzie do kawiarni z Panem Henrykiem, którego zaczyna przepytywać na okoliczność znajomości z jej mężem. Dociekliwości Nowakowej nie powstydziłby się najlepszy śledczy, pan Henryk zaczyna coraz bardziej plątać się w zeznaniach. Dodatkowo Nowakowa na spotkanie przyniosła coś na czym panu Henrykowi zależy najbardziej w ich kontaktach. To cenna ikona, którą w czasie ich spotkania miał ukraść z jej domu wspólnik pana Henryka, Cichy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

TERAPIA SZOKOWA (19)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

W domu profesora trwa narada, w której uczestniczą także Uljana i p. Henryk. Uljana postanowiła natychmiast pojechać do profesora kiedy odsłuchała wiadomość od Denisa, w której żąda okupu za skrzypce. Myśli, że to instrument jego byłej żony. Roztrzęsiona Uljana przepraszając i błagając o wybaczenie próbuje zrelacjonować przebieg zdarzeń. Henryk mówi, że zna pewnych ludzi, którzy pomogą w odzyskaniu skrzypiec, tylko ma prośbę, żeby na razie nie zawiadamiać policji. Pomysłowi przyklaskuje Halina. Tymczasem profesor Ossowiecki o kradzieży już powiadomił organy ścigania, co więcej nawet wysłał znanego już dziewczynom kapitana do domu starszego pana.
Polina postanowiła ubiegać się o Kartę Polaka i jedzie w tym celu do konsulatu we Lwowie. Sprawa okazuje się bardziej skomplikowana, bo choć dziewczyna ma dziadka Polaka, to nie ma na to żadnych dowodów w postaci dokumentów. Wszystkie spłonęły w czasie wojny. Polina oczywiście udaje się z prośbą o pomoc do swojego byłego męża.
Problem Olyi z jej rodzicami i matką Tomka nadal pozostaje nierozwiązany. Smutek dziewczyny zauważa Nowakowa i prosi, aby Olyia dokładnie opowiedziała jej, co ją tak trapi. Przy okazji może jej też powiedzieć, jakie wrażenie zrobiła na panu Henryku. Nowakowa postanawia pomóc młodym i zarządza obiad u niej w domu z udziałem Olyi, Tomka i matki Tomka. Ale znając charakter Nowakowej ten obiad raczej nie skończy się dobrze dla matki Tomka.
Kapitan postanawia odwiedzić Uljanę. W mieszkaniu natyka się na pana Henryka. Kapitan zaczyna się cieszyć dużą popularnością wśród Ukrainek. Następnego dnia dzwoni do niego Polina z propozycją spotkania. Swieta dostała pracę w firmie chemicznej - sama nie wierzy w szczęście, które ją spotkało. Nowakowa dała panu Henrykowi ikonę. Kobieta jest ciekawa, czy ma jakąś wartość, a pan Henryk jest jedyną osobą, która może to ocenić. W trakcie badania obrazu pan Henryk odkrywa, że mąż Nowakowej nie był tym, kim się wydaje. Teraz i on ma problem czy podzielić się tą wiedzą z Nowakową. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KARTA POLAKA (20)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Uljana ma wyrzuty sumienia z powodu kradzieży skrzypiec profesora. Starszy pan decyduje się na przekazanie okupu. Jednocześnie gani pana Henryka i kapitana za położenie akcji i przypomina im stanowczym tonem, że mieli ze sobą współpracować. Po udanym (głównie dla Nowakowej i Olyi, bo dla matki Tomka to nie bardzo), wspólnym obiedzie, Olyia ma nowy problem: matka Tomka chce się z nią zaprzyjaźnić. W ramach rozpoczęcia nowego rozdziału w ich życiu, dziewczyny idą zrobić sobie paznokcie i wybierają się na sushi. Polina jedzie do Lwowa, żeby wyrobić sobie Kartę Polaka. Nielegalnie. W tym celu spotyka się z poleconym fałszerzem. W spotkaniu uczestniczy też jej były. Misternie przygotowany plan nie udaje się, fałszerz rozpoznaje w towarzyszącym Polinie mężczyźnie kapitana milicji i ucieka przez okienko od toalety w kawiarni. Polina znowu zostaje z niczym.
Swieta zaczyna nowy rozdział w życiu. Potrzebne jest jej nie tylko wsparcie ukochanego, ale musi mieć też nowe ciuchy. Mecenas zaprasza ją na kolację. Po raz kolejny usiłuje ją przekonać, że powinna u niego zamieszkać. Swieta znów się waha. Nowakowa zaprasza na herbatę pana Henryka, który mówi je wszystko, co wie o ikonie.
Nowakowej wciąż nie daje spokoju myśl, skąd tak drogocenny obraz znalazł się w ich domu. Olyia spełnia prośbę Uljany i widzi się z Denisem. Spotkanie kończy się inaczej niż wyobrażał sobie to Denis. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.12.18 00:17:58
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl