Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIEWCZYNY ZE LWOWA

NOWY LOKATOR (21)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Przyszedł czas, że Denis musi wyśpiewać, gdzie schował skrzypce profesora. Wydobywanie wiadomości od Denisa odbywa się przy pełnej współpracy świata przestępczego i stróżów prawa, jednak z przewagą konkretnych działań tych pierwszych. Denis nie wie, że szczęśliwie dla niego musi być spełniony jeden warunek - ma przeżyć przesłuchanie.
Polina opowiada współlokatorkom o swoich niepowodzeniach z Kartą Polaka. Właściwie to dobrze się stało, że lwowski fałszerz dał nogę, bo w kwestii odtworzenia dokumentów, to jednak najlepiej potrafi pomóc pan Henryk.
Matka Tomka zmieniła front po wspólnej wyprawie na paznokcie i sushi, aktualnie robi za przyjaciółkę Olyi i już nie może się doczekać, kiedy pozna rodziców dziewczyny Tomka. Olya ma zupełnie odwrotnie, bardzo chciałaby, żeby ten dzień nigdy nie nadszedł. Dziewczyny nie mogą patrzeć dłużej jak Olyia zapada się coraz bardziej w sobie z powodu tych rodziców - musi im w końcu wyjaśnić, w czym jest problem. Polina dochodzi do wniosku, że Olya powinna zrobić tak, jak ona z Kartą Polaka, z tą różnica, że chodzi o podrobienie ludzi. Olyia nie jest pewna, czy to dobry pomysł, ale lepszego rozwiązania i tak nie ma. Mimo niepowodzenia z dokumentami, Jacek obwozi Polinę po miejscach, które stoją puste, i w których można otworzyć knajpę. Jest tylko jeden problem na te atrakcyjnie położone punkty nie mają kasy, a z tych, na które byłoby ich stać, lepiej uciekać. Swieta wciąż nie może się zdecydować, żeby zamieszkać u Piotra i szuka nowych wymówek. Rozwiązanie znajduje sam mecenas. Pewnego dnia pojawia się na Cynowej z łóżkiem polowym, walizką, wieszakiem na garnitur i oświadcza, że od dziś będzie tu mieszkał. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PRZEZ ŻOŁĄDEK DO CAŁEJ RESZTY (22)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Widok mecenasa śpiącego na rozkładanym łóżku w kuchni pana Henryka jest dla Swiety szokiem. Zupełnie inaczej podchodzi do tego właściciel podupadającego apartamentu, upatrując w tym okazję do podreperowania stanu mieszkania.
Mecenas już pierwszego wieczoru przynosi do domu zakupy, organizując ucztę jak dla pruskiej armii, ale danie danie główne to sushi. Wszyscy świetnie się bawią. Z wyjątkiem Swiety, którą targają sprzeczne uczucia.
Matylda chce otworzyć restaurację i szuka wspólniczki. Żadna z jej koleżanek nie chce wejść z nią w nowy biznes, zdecydowanie bardziej odpowiada im życie upływające na wizytach w SPA i salonach kosmetycznych, nawet jeśli narzekają, że czują się niepotrzebne. Słysząc to, Olya łączy ze sobą fakty. Polina chce otworzyć knajpę, ale nie ma wystarczających pieniędzy, Matylda ma ich za dużo, ale nie ma wspólniczki. Gwarantem udanego biznesu z Poliną okazuje się dla Matyldy pan Henryk. Polina widzi się z Jackiem, ale spotkania nie można zaliczyć do udanych.
Kapitanowi coraz bardziej zależy na bliższym poznaniu Poliny. Jej też - do czasu, kiedy dociera do niej, że kapitan jest policjantem. A to w jej mniemaniu oznacza tylko kłopoty. Żeby przekonać Polinę, że może być inaczej, kapitan organizuje spontaniczny pościg policyjnym wozem za taksówką, którą uciekła Ukrainka.
Uljana podejmuje decyzję, która łamie profesorowi serce. Niestety, nawet on nic nie może na to poradzić. Matka Tomka przygotowała kolację dla rodziców Olyi. Mimo iż spotkanie przebiega w przyjemnej atmosferze, a udawana matka i udawany ojciec zyskali aprobatę matki Tomka, Olyia ma coraz bardziej nieszczęśliwy i nieobecny wyraz twarzy. Kiedy przyjęcie dobiega końca, zapłakana oświadcza wszystkim, że ludzie, którzy przyszli na kolację, nie są jej rodzicami. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NIESPODZIANKI CHODZĄ PO LUDZIACH (23)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Po wyjawieniu prawdy, że na kolację przyszli obcy ludzie, Olya wybiegła z mieszkania Tomka, ale nie wróciła do pana Henryka. Wszyscy próbują ją odnaleźć. Pan Henryk uważa, że należy czekać, na pewno się znajdzie. Mecenasowi spodobało się spanie na polówce, ale przeszkadza mu stary telewizor, więc postanawia kupić nowy. Pan Henryk jest wniebowzięty. Swieta wręcz przeciwnie. Sytuacja w domu na Cynowej staje się dla niej nie do zniesienia i postanawia przerwać ten cyrk. Olyia wraca na Cynową i w bramie natyka się na Polinę, która nie ma pojęcia, co się wydarzyło. Pomiędzy dziewczynami wywiązuje się awantura, w którą jest też zamieszany Tomek. Mimo że chłopak robi co w jego mocy, żeby naprawić sytuację, Olya chwilowo nie chce go widzieć. Uljana postanowiła, że nie będzie grać u profesora i być może w ogóle nie będzie już grać, bo z tego są tylko kłopoty. Z pomocą przychodzi jej niespodziewanie synowa profesora, Halinka. Jej szczere zainteresowanie Uljaną i propozycja, jaką jej składa, wprawia ją w osłupienie. Polina kontynuuje romans z Kapitanem. Nie wie, że jej policjant jest w posiadaniu zdjęć, które zrobił jej i Matyldzie jeden z jego ludzi, kiedy wspólnie oglądały lokal na restaurację. Kapitan postanawia sprawdzić co łączy Ukrainkę i żonę gangstera. Wspólna noc z Poliną kończy się dla niego niespodzianką. Okazuje się, że była żona ukraińskiego milicjanta ma umiejętności, o które nigdy nie podejrzewałby jej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

METODY NAUKOWE (24)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Polina przyłapuje kapitana, który przeszukuje jej torebkę. Wyjmuje jego pistolet i domaga się wyjaśnień. Olyą interesują się tajniacy, którzy obserwują dom Matyldy. Każą dziewczynie założyć podsłuch. Uljana przyjmuje nieoczekiwana ofertę pracy, przedstawioną jej przez synową profesora. Teraz będzie grać w zespole jazzowym. Swieta denerwuje się, że nie poradzi sobie na rozmowie przed komisją, która wydaje atesty. Nie wie jeszcze, że została przez swojego dyrektora "wpuszczona w maliny". [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ZACIĄG UKRAIŃSKI (25)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

JEDNA ZA WSZYSTKIE (26)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2017

Polina wraca do Warszawy z upragnioną Kartą Polaka. Na dworcu czeka na nią niespodzianka. Ukraińskie pielęgniarki budzą się po nocy u mecenasa. Razem ze Swietą obmyślają biznesplan. Swieta dodatkowo musi znaleźć rozwiązanie problemu - jak założyć firmę, której nie można założyć, bo się jest Ukrainką. Z pomocą przychodzi nieoceniony Piotr. Tomek też ma plan jak rozwiązać problemy Olyi z tajniakami. Olya jest szczęśliwa bez względu na zakończenie sprawy. Wie, że zawsze może na niego liczyć.
Po koncercie w klubie jazzowym, na którym pojawił się profesor z rodziną, Uljana postanawia odwiedzić go w domu. Jest zaskoczona tym, jak starszy pan ją przyjął. Zbliża się dzień otwarcia knajpy Poliny i Matyldy. Wszystko wydaje się być załatwione na sto procent restauracja wyremontowana i udekorowana, kucharze ściągnięci z najlepszej knajpy ze Lwowa, menu dopracowane, krytycy kulinarni w drodze na uroczyste otwarcie, które nastąpi za chwilę Nastąpi, albo nie tuż przed godziną zero, w kuchni wydarza się prawdziwa katastrofa. Cały misterny plan za chwilę legnie w gruzach. Zaczyna się wyścig z czasem, którego jest coraz mniej, ale od czego ma się przyjaciół. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SEN MARA, BÓG WIARA (27)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018

Dziewczyny coraz lepiej radzą sobie w Polsce. Polina z Matyldą prowadzą wspólnie restaurację, Uljana odeszła od profesora, ale nie zrezygnowała z grania, Olya chodzi na kurs językowy na uniwersytecie, a Swieta postanowiła założyć firmę importującą pielęgniarki. Profesor po odejściu Uljany popada w melancholię. Halina i jej mąż, syn profesora, próbują znaleźć jakieś rozwiązanie. Zainstalowanie kablówki z kanałem muzycznym nie satysfakcjonuje profesora. Olya świetnie radzi sobie na kursie, a jej miłość z Tomkiem kwitnie. Relacja z jego matką jednak nie poprawiła się, a wręcz przeciwnie - historia z przyszywanymi rodzicami ją pogorszyła. Matka Tomka nadal robi wszystko, żeby związek jej ukochanego synka nie przetrwał i próbuje udowodnić, że Olya - umalowana i wyszykowana, jej zdaniem, aż za bardzo - wcale nie chodzi codziennie na uniwersytet. Polina jest nadal w związku z kapitanem policji, który trochę krzywo patrzy na to, że jego ukochana prowadzi biznes razem z Matyldą, żoną gangstera. Na razie jednak dużo więcej kłopotów przysparza mu fakt, że Polina swoje obowiązki traktuje nie jako pracę, ale żyje nimi całymi dniami, a nawet w nocy. Swieta zakłada firmę zatrudniającą pielęgniarki z Ukrainy. Jedyny problem w tym, że nie może tej firmy założyć sama, bo nie jest Polką. Jak zwykle z pomocą przychodzi nieoceniony mecenas, który wpadł na pomysł, jak założyć firmę legalnie. Trzeba ją po prostu zarejestrować na pana Henryka. Pan Henryk, który ma alergię na wszelkie państwowe urzędy rozpoczyna rundę po instytucjach, aby zarejestrować firmę. Choć większość spraw można już załatwić przez Internet, wizyty w ZUS ominąć się nie da. Spotkanie Henruli oko w oko z urzędnikami tej instytucji jest najlepszym dowodem na to, że nadmiar wiedzy może być bardzo szkodliwy, a nawet zabić. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

ROSYJSKI PACJENT (28)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018

Przerażona Swieta patrzy na odjeżdżającą sprzed ZUS - u karetkę z panem Henrykiem w środku - jego wrażliwe serce nie wytrzymało urzędniczej "inwigilacji" i Henrula padł powalony zawałem. Swieta ma wyrzuty sumienia, że to przez nią. Mecenas uspokaja ukochaną, że wszystko będzie dobrze. Olya ma wrażenie, że jest śledzona. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami z Tomkiem, przekonana, że to policjanci, których postraszył Tomek, teraz chcą postraszyć ją. Tomek robi wszystko, żeby przegonić jej natrętne myśli o tym, że jest obserwowana. Polina zaczęła zdecydowanie przeginać z zaangażowaniem w pracę - tak bardzo, że ekipa restauracji jest bliska zastrajkowania. Matylda podejmuje decyzję o wysłaniu wspólniczki na przymusowy urlop. Polinie trudno wysiedzieć w domu - ani jej charakter, ani zaangażowanie w restaurację nie pozwalają jej na bezczynność. Znajduje pretekst, żeby pojawić się w restauracji. W przebraniu - żeby się nie wydało przed Matyldą. Pechowo dla niej, kapitan, który jako policjant ma wyczulony węch, odkrywa jej zamiary i pojawia się w restauracji przed nią... U pana Henryka w szpitalu pojawiają się Polina, Swieta i Olya. Dziewczyny wmawiają pielęgniarkom, że są jego córkami. A dlaczego niepodobne to się wyjaśni. Pielęgniarki zaś, głównie z powodu akcentu dziewczyn, nabierają przekonania, że pan Henryk, który niewiele mówi, jest Rosjaninem i zaczynają porozumiewać się z nim po rosyjsku. Henrula nie bardzo rozumie, czemu tak jest, ale na wszelki wypadek dostosowuje się do sytuacji i też zaczyna rozmawiać z pielęgniarkami po rosyjsku. Swieta podejmuje decyzję skoro legalne załatwianie firmowych papierów niemal zabiło pana Henryka, sprawy trzeba załatwić inaczej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NARZECZONY...? BYLE NIE POLAK (29)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018

Olyia popada w coraz większą obsesję - jest pewna, że ktoś za nią cały czas chodzi. Zachowuje się tak irracjonalnie, że zaczyna to być trudne do zniesienia. Tomek postanawia sprawdzić, czy jego ukochana nie zwariowała i zaczyna... śledzić Olyę. Gdyby nie był tak bardzo skupiony na tym, żeby jej udowodnić, że to on ma rację, może zauważyłby, że dzieje się coś dziwnego. Pielęgniarki kontynuują rosyjskie konwersacje z panem Henrykiem, który zmęczony szukaniem w głowie słówek, znanych jeszcze z czasów szkolnych, postanawia przerwać ten precedens. Wyjaśnia, że te dziewczyny, które do niego przychodzą, to nie są jego córki, ale po prostu mieszkają razem. Pielęgniarka kiwa głową na znak, że wszystko zrozumiała - aż za dobrze. Henrulę odwiedza Matylda z mężem gangsterem. Czy ordynator zrozumie, że jego przyjaciel ma mieć w szpitalu warunki jak w najlepszym SPA? Halina i Adam nie mogą dłużej patrzeć, jak profesor marnieje. Kablówka z transmisjami koncertów nie pomogła, wizyty Uljany też nie pomagają. A na to, by profesor leczył melancholię koniakiem, pozwolić nie mogą. Halina przypomina sobie, że ma kuzynkę, której córka uczyła się grać na skrzypcach. Uważa, że koniecznie trzeba ją ściągnąć. Polina doznaje niemałego szoku, kiedy pewnego deszczowego dnia otwiera drzwi mieszkania pana Henryka i widzi stojącą z wielkimi walizkamii, przemoczoną i wyglądającą jak tysiąc nieszczęść Katię. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KLACZ TROJAŃSKA (30)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2018

Polina przeżywa szok na widok Katii, która zjawia się na Cynowej. Okazuje się, że Katia, była przyjaciółka Poliny, została porzucona przez bogatego narzeczonego. Z powodu jego machlojek szuka go ukraińska milicja, a Katię, którą wezwano na przesłuchanie, zaczęli zastraszać kumple byłego narzeczonego. Przerażona Katia spakowała walizki i uciekła do Polski, do Poliny. Współczujące jej dziewczyny są absolutnie za tym, żeby ją przygarnąć. Wszystkie, z wyjątkiem Poliny, która ma powody, żeby jej nie lubić. Córka kuzynki Haliny, Klaudia, przychodzi z wizytą do profesora. Domownicy nie mogą uwierzyć w to, co widzą. Profesor, mimo melancholii, dostaje ataku śmiechu, kiedy, przyglądając się stojącej przed nim zdezorientowanej Klaudii, przypomina sobie, jak opowiadała o swojej protegowanej Halina. Tomek odkrywa, że jego ukochana naprawdę jest śledzona. Co więcej, odkrywa kto za tym stoi. Nadal jednak pozostaje zagadką, kim jest mężczyzna, który kręci się w okolicy Cynowej, głównie wtedy, kiedy Olya wraca do domu. Jego zachowanie jest dziwne. Kapitan z sobie tylko znanych powodów próbuje namówić Polinę, żeby odłączyła się od Matyldy i jej męża Kostka (wciąż gangstera) i otworzyła własną restaurację. Jego natręctwo i nadmierna kontrola ze strony Arka denerwuje Polinę. Postanawia podjąć drastyczne kroki. Olya niechcący wygadała się przed Nowakową, że pan Henryk jest w szpitalu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.05.15 00:09:54
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency