Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OBYDWOJE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017

Film o Tadeuszu i Tamarze Jaworskich. W 2012 królowa Elżbieta II w 60-lecie swego panowania odznaczyła ich Diamentowym Medalem. W 1968 roku zostali zmuszeni do wyemigrowania z Polski. Obydwoje żyli ok. 50 lat w Kanadzie, osiągnęli tam wysoki artystyczny prestiż międzynarodowy, a kilka lat temu zostali przypomnieni przez polski rząd odznaczeniami Gloria Artis. Ich szczególne małżeństwo, w którym wierność i wzajemne wspieranie się oraz niestrudzona pomoc innym artystom dodają blasku starości i dotychczasowemu osamotnieniu stał się kanwą filmu o postawie niezłomnych i uczciwych artystów, o ich obojgu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.10.08 02:01:27
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor