Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIECH WIATR ROZWIEJE WASZE GRZYWY...

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2018
 • Gatunek:
  Film dokumentalny
 • Barwny, 112 min

  Okres zdjęciowy: maj 2016 - marzec 2018.
  Lokalizacje: Warszawa, Skaryszew, Dolny Śląsk, Piskorzyna.

Bohaterki filmu to niezwykłe, silne i wrażliwe kobiety, które całe swoje życie poświęcają walce o konie. Czasem w tej walce są osamotnione i nierozumiane. Czasem stają wobec sytuacji beznadziejnych. Jeśli wygrywają, to ich radość nigdy nie jest pełna, bo żyją ze świadomością okrucieństwa, jakiego ludzie masowo dopuszczają się wobec zwierząt.
Nadchodzi niezwykle trudny moment, jak co roku odbędzie się targ koni w Skaryszewie, z którego większość koni trafia na rzeź. To symboliczny, największy i najstarszy targ. Dlatego główna bohaterka filmu Scarlett – która jest jednocześnie założycielką TARY - pierwszego w Polsce schroniska dla koni - wpada na szalony pomysł, aby wykupić wszystkie konie z symbolicznego "targu śmierci". Ta akcja ma być wielką rewolucją, która w finale ma pomóc w zmianie statusu prawnego koni i wykreśleniu ich z ustawowej listy zwierząt rzeźnych.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2019
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda "Society Humanitarian Award"
2020.01.21 00:10:18
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency