Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAZDA OBOWIĄZKOWA

 • Film w produkcji
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2018
 • Gatunek:
  Film dokumentalny
 • Barwny, 72 min

Julia Polniuk to 10-letnia łyżwiarka figurowa urodzona w Starokonstantynowie na Ukrainie. Po wybuchu Majdanu jej rodzina wyemigrowała do Polski. Decyzję o przeprowadzce podjęła mama Julii Marina (37 l.). W dwa tygodnie spakowała walizki, wypisała dzieci ze szkoły, a nowo wyremontowany dom wystawiła na sprzedaż. Teraz rodzina Polniuków rozpoczyna całkiem nowe życie w Warszawie. Bez pracy, bez pieniędzy, bez bliskich i bez znajomości języka. Marina rzuca losowi wyzwanie, szukając w Polsce lepszych perspektyw na przyszłość dla swoich dzieci. W młodości marzyła o karierze aktorskiej, ale nie mogła zrealizować swoich ambicji. Teraz zrobi wszystko, aby jej dzieci miały lepszy los niż ona. Największe nadzieje pokłada właśnie w Julii. W tym roku dziewczynka ma szanse wystartować w Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Figurowym. A za tym idzie sukces, uznanie i kto wie – może nawet większa szansa na polskie obywatelstwo dla całej rodziny. Julia próbuje sprostać oczekiwaniom mamy i nie zawieźć nadziei rodziny, ale jest jej bardzo trudno w nowym kraju, w nowej szkole, pod okiem wymagającej trenerki. Czy będzie w stanie rozwinąć skrzydła, niosąc ciężar cudzych ambicji i oczekiwań...?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.07.05 23:50:27
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl