Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

40-LATEK. 20 LAT PÓŹNIEJ

MUSIMY SIĘ ZDZWONIĆ CZYLI CIENIE PRZESZŁOŚCI (11)

  • Odcinek serialu
  • 50 min

Stefan Karwowski zabiera swego niesfornego wnuka do Cricolandu. Przypadkiem spotyka tu swoją dawną sympatię. Podczas gdy dorośli oddają się wspomnieniom, Borys i Ania, wnuczka znajomej, szaleją w wesołym miasteczku. Pochłonięte mnóstwem atrakcji dzieci nie przychodzą na umówione miejsce spotkania. Babcia i dziadek zaginionych wszczynają gorączkowe poszukiwania. Wreszcie wnuczęta odnajdują się ale Borys, pobity przez starszych chłopaków, wymaga pomocy i opatrzenia ran. Stefan odwozi jeszcze znajomą do domu i spóźnia się na obiad. Wściekła Madzia, nie mogąc doczekać się męża, wychodzi na spacer. Dziwnym zbiegiem okoliczności ona też spotyka swoją dawną miłość. Snują czarowne wspomnienia, ale pani Karwowska szybko wraca do rzeczywistości - najważniejsze dla niej jest jednak miejsce u boku Stefana.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NAGŁE ZAWIROWANIE CZYLI MOST (12)

  • Odcinek serialu
  • 54 min

Firma "Stefbud" otrzymuje nowe zamówienie na budowę mostu łączącego dwie gminy. Poważna inwestycja całkowicie pochłania inżyniera Karwowskiego. W tym czasie w kraju dokonują się gwałtowne zmiany polityczne - Sejm zostaje rozwiązany, rozpoczyna się intensywna kampania wyborcza. Stefan staje się atrakcyjnym kandydatem na posła dla wielu partii, które wbrew jego woli próbują go lansować - raz jako przedstawiciela lewicy, to znów jako prywatnego przedsiębiorcę lub człowieka spoza układów. Gra sił politycznych toczy się ponad głową zainteresowanego, aż wreszcie i jego dotyka "nagłe zawirowanie".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

POD KLUCZ CZYLI PRAWO WŁASNOŚCI (13)

  • Odcinek serialu
  • 57 min

Firma "Stefbud" finalizuje kolejną inwestycję. Jednak okazałej willi, przygotowanej "pod klucz", nikt nie chce odebrać od wykonawcy. Stefan Karwowski, który jest człowiekiem niesłychanie odpowiedzialnym, nocami pilnuje obiektu. Mimo to do willi wkrada się jakiś bezdomny. Wkrótce okazuje się, że jest z wykształcenia filozofem o radykalnych poglądach - wyzawcą "wyzwolonego umysłu", przeciwnikiem wszelkiej własności prywatnej. Tymczasem właściciel willi realizuje misterny plan - dewastuje obiekt, by potem na licytacji kupić go za bezcen przez podstawionego człowieka. Jest nim bezdomny filozof. Po przeprowadzeniu operacji finansowej wychodzi na jaw, że filozof wcale nie jest tak radykalnym przeciwnikiem własności prywatnej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

NIC SIĘ NIE ZDARZY CZYLI ODMIENIĆ ŻYCIE (14)

  • Odcinek serialu
  • 52 min

Państwo Karwowscy zostają doszczętnie okradzeni. Nie przywykli do prowadzenia "życia hotelowego", więc nowa sytuacja wytrąca ich z równowagi. W dodatku muszą całkowicie zmienić wypracowany przez lata system wartości. Co jest ważniejsze - mieć czy być - zastanawiają się nieustannie i to odmienia ich widzenie świata. Gdy skradzione przez gang meble odnajdują się i wszystko wraca do normy, Madzia i Stefan czują, że wyszli z tej przygody bogatsi o wiedzę o sobie samych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DRZEWO CZYLI CEL W ŻYCIU (15)

  • Odcinek serialu
  • 55 min

Prawdziwy mężczyzna powinien mieć syna, zbudować dom i posadzić drzewo. To znane porzekadło Stefan Karwowski odnosi do swojego życia. Doczekał się syna i wnuków, wybudował wiele domów. Nadszedł więc czas sadzenia drzew. Może wypełni to dojmującą pustkę w jego życiu, którą nie wiedzieć czemu odczuwa. Jednak w zurbanizowanej rzeczywistości posadzenie drzewka okazuje się zadaniem nadspodziewanie trudnym. Gdy wreszcie udaje się znaleźć odpowiednie miejsce, wątłej roślinie zewsząd grozi niebezpieczeństwo, ze strony ludzi i zwierząt. Drzewo trzeba chronić, podobnie jak wartości, które giną w naszym coraz bardziej brutalnym świecie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.20 00:23:51
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski