Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

13 POSTERUNEK

11

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 30 min

Komendant przybywa na posterunek z ręką w gipsie, gdyż skoczył z balkonu, aby ratować Pershinga, który ucierpiał znacznie bardziej. Wyczyn policjanta zainteresował reporterkę Ciaparę, która przybywa z ekipą zrobić reportaż. Czarek stwierdza, że przydałby im się komputer, aby usprawnić pracę. Kiedy już go dostają bynajmniej nie jest używany do pracy, lecz chłopaki grają na nim w gry walki. Reporterkę interesuje to, że policjantów tak pasjonuje przemoc w grach. W międzyczasie na posterunek przybywa Agnieszka. W telewizji natomiast przekazana zostaje wiadomość, że grasujący w okolicy brzytwiarz zamordował swą 17 ofiarę - tym razem policjantkę. Komendant apeluje do mordercy, aby od tej pory atakował policjantki. Kasia i Zofia (II) są przerażone, zwłaszcza że to one mają dziś dyżur nocny, a Zofia (II) odebrała już kilka głuchych telefonów. Z powodu sugestii reporterki, że brzytwiarzem może być nawet policjant obiektem podejrzeń zostaje Stępień, gdyż w kieszeni miał zakrwawioną brzytwę. Jednak wyjaśnia on, że dostał ją od swej babci, która używała jej do golenia swych wąsów (!). Agnieszka która ćwiczy na egzamin z rysunku robi portret Stępnia i podpisuje go "Brzytwiarz". Reporterka opuszcza posterunek. Dziewczyny proszą chłopaków, aby zostali na noc, jednak po krótkiej naradzie decydują oni, że zostanie tylko Czarek, a pozostali pójdą i wrócą zrobić dziewczynom kawał. I istotnie po jakimś czasie wpada "brzytwiarz" (którym jest Stępień), Czarek go "zabija" i wszędzie jest pełno "krwi". Dziewczyny są przerażone. Kiedy chłopaki planują kolejny dowcip wraca reporterka, która widząc "zabawy" policjantów chce zrobić o tym reportaż. Chłopaki wycofują się z dalszych dowcipów. Dziewczyny nie mogą wybaczyć chłopakom tego okrutnego żartu. Po jakimś czasie na posterunek ponownie wchodzi mężczyzna przebrany za brzytwiarza. Wszyscy sądzą, że to kolejny dowcip, do momentu kiedy odkryta zostaje jego twarz. Okazuje się, że to prawdziwy brzytwiarz. Policjantów ratuje Agnieszka, która co prawda strzelając z karabinu nie trafia w przestępcę, ale trafia w lampę, która spadając unieszkodliwia mordercę. Czarek dostaje medal za bohaterstwo, a żona Stępnia uderza się w głowę i mówi, że nadal kocha Stępnia. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

12

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 29 min

Na posterunek przybywa mężczyzna, który twierdzi, że skradziono mu samochód. Nie wytrzymuje jednak drobiazgowego przesłuchiwania przez Czarka i kończy się na tym, że zostaje odwieziony do szpitala psychiatrycznego. Do komendanta przybywa natomiast mężczyzna i informuje, że wkrótce zjawi się reżyser i aktor, których zamiarem jest obserwacja pracy prawdziwych policjantów, gdyż zamierzają o tym nakręcić film. Kiedy Zofia (II) i Kasia dowiadują się, że przyjedzie Bogusław Linda są bardzo podniecone. W międzyczasie przychodzi również Agnieszka, która słysząc nowinę, nie chce odejść. Czarek upodabnia się do policjantów przedstawianych w filmach. Reżyser i aktor natychmiast udają się do komendanta, który stara się zaimponować posiadaną bronią, ale przegrywa z Bogusławem Lindą, który nosi ze sobą cały arsenał. Następnie goście schodzą na główną salę posterunku. Czarek jak tylko może stara się zaimponować m.in. cytując role Lindy oraz grożąc Agnieszce oraz właścicielowi skradzionego samochodu, których anonsuje jako groźnych przestępców. Jednak ani aktor, ani reżyser nie są zainteresowani wyczynami Czarka, bardziej interesuje ich Kasia i Agnieszka. Na moment wpada Stępień, który w gościach rozpoznaje listonosza z kolegą, z żoną oraz Arnie z aresztantem. Aktor dzieli się swymi wspomnieniami z pracy. W końcu oboje stwierdzają, że to co widzieli było banalne i wycofują się z nakręcenia filmu o policjantach. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

13

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 28 min

Na komendę wpada Agnieszka, która znowu chce wymigać się od pójścia do szkoły, ale Czarek ją spławia. Podrzucona zostaje tajemnicza skrzynia. Wszyscy sądzą, że zawiera bombę, zwłaszcza że na jej szczycie znajdują się dwa kable. Komendant decyduje, że nie wezwie saperów, a więc za jej rozbrajanie zabierają się Czarek i Stępień. Po długiej naradzie Stępień w końcu przecina jeden kabel. Okazuje się przy okazji, że Stępień nie dość, że jest ślepy, to jeszcze jest daltonistą. W momencie kiedy to robi z lampy spada na niego szmata, sądzi więc, że z powodu wybuchu oślepł. Kiedy Czarek zdejmuje ją z jego głowy widzi oszpeconą twarz kolegi. Okazuje się jednak, że szmata była ubrudzona powidłami, a Stępniowi nic się nie stało. Jednak z powodu szoku Kasia mdleje, a Zofia (II) traci głos. Arnie i Luksus przyprowadzają kobietę w zaawansowanej ciąży, która siada na pudło. Po chwili wszyscy z przerażeniem spostrzegają, że z otwartego pudła wyszedł wąż i owinął się wokół kobiety. Przerażeni policjanci wchodzą na biurka. W końcu za namową komendanta Czarek rusza na pomoc, ale jedyne co udaje mu się zrobić, to poturbować ciężarną. Kobieta zaczyna rodzić. Czarek i komendant zabierają się za pomoc w odebraniu dziecka, ale kończy się na tym, że, podobnie jak Kasia, mdleją. Jedyną która zachowuje zimną krew do zakończenia porodu jest Zofia (II), która wreszcie odzyskuje mowę. Rodzi się dziecko, a wąż nadal krąży po posterunku... (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

14

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 25 min

Czarek przesłuchuje mężczyznę, którego przyłapał na tym jak próbował zgwałcić (!) Jolę. Ma pewne problemy ze zrozumieniem jego nazwiska, które brzmi Jakobs i pseudonimu, które z kolei brzmi Pedros, zwłaszcza że Kasia w tym czasie robi kawę. Kończy się na tym, że wściekła Kasia oblewa Czarka kawą, a rozzłoszczony Czarek zamyka Jakobsa w celi. Czarek oczekuje na wizytę swojej siostry, która ma przyprowadzić swego narzeczonego, który jest obcokrajowcem. Kiedy więc zjawia się Francuz o wdzięcznym imieniu i nazwisku Pierre Dzący, bierze go za chłopaka Agnieszki i próbuje od niej odstraszyć. Okazuje się jednak, że jest on tylko policjantem przysłanym z Francji. Czarek pije więc z nim, uczy polskiego i zaprzyjaźnia się. Francuz obsługuje nawet jedną staruszkę w sposób, jakiego nauczył go polski kolega. Wreszcie pojawia się Agnieszka, która przyprowadza swojego chłopaka, którym okazuje się być Azjatą, a wraz z nim jego ojca i służącego. Dziewczyna ma udzielać korepetycji (!) koledze. Czarek szybko, choć nie bez trudności, dogaduje się z obcokrajowcami co do kosztów nauki. Kiedy już zarówno Czarek jak i Pierre są prawie całkowicie zalani, zjawia się inspektor Kot i Pieżchała na kontrolę. Przybywa również komendant. Francuz chce nauczyć Polaków strzelać, ale tak wymachuje bronią, że wszyscy padają na podłogę. Przy okazji obraża policjantów z wydziału wewnętrznego zwrotami, których nauczył go Czarek. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

15

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 29 min

Pod nieobecność komendanta policjanci grają w kalambury filmowe. Jednak dochodzi między nimi do nieporozumień, również z tego powodu, że zawodnik jednej drużyny pokazuje hasło drużynie przeciwnej. Do gry włącza się również niezrozumiany krytyk filmowy, którego pasją jest twórczość ormiańska. Wkrótce jednak zostaje przez Arniego i Luksusa wyrzucony poza posterunek, gdyż denerwuje wszystkich. Niedługo po tym policjanci otrzymują telefon, że krytyk postanowił popełnić samobójstwo. Czarek prowadzi rozmowę z krytykiem, ale nie najlepiej mu to wychodzi, bo mężczyzna skacze. Nie odnosi w wyniku tego dużych obrażeń, ale zostaje poturbowany przez innego mężczyznę, od którego pożyczył telefon komórkowy. Tymczasem w komisariacie zabawa trwa nadal. Pojawia się Agnieszka, która okazuje się być całkiem dobra w tej grze i przyłącza się do drużyny Czarka. Wyjaśnia ona, że hasło powinien pokazywać jeden z zawodników swojej drużynie. Ze skargą na kierowcę, który ochlapuje przechodniów przychodzi Jola i jej alfons Alf, którzy również biorą udział w grze. Wszystko jest w porządku do momentu, kiedy na inspekcję przybywa inspektor Kot i inspektor Pieżchała. Wchodzą akurat w momencie, kiedy Czarek pokazuje "Wejście smoka" udając karatekę, Kasia jest w stroju topless, gdyż pokazuje "Striptease", a Zofia (II) wychodzi na czworakach z miską na plecach ucharakteryzowana na "Wojowniczego żółwia Ninja". (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

16

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 28 min

Żona Stępnia jest na niego wściekła, że ten nie pamiętał o rocznicy ich ślubu. Tymczasem sztuczna szczęka Stępnia wpada do dzbanka z kawą, który zabiera komendant. W międzyczasie strofuje Czarka z powodu jego zachowania w stosunku do interesantów. Posterunkowy obiecuje poprawę. Kiedy więc zjawia się gej, który twierdzi, że został zgwałcony przez kilka zboczonych lesbijek (!), jest wobec niego wyjątkowo uprzejmy. Jednak w końcu puszczają mu nerwy i wyrzuca go. Kasia stara się przypodobać Czarkowi, więc stara się zmienić wygląd. Najpierw charakteryzuje się na kobietę-Rambo, kiedy jednak nie przypada do gustu Czarkowi, pożycza od Zofii (II) wieczorową czarną sukienkę, by wyglądać bardziej kobieco. Na nieszczęście wszystkich przybywa Agnieszka, wraz z klejem do papieru, który równie dobrze klei skórę. Komendant pijąc kolejną filiżankę kawy połyka protezę Stępnia i przerażony wybiega z gabinetu zmierzając do wyjścia. Przerażona Agnieszka podrzuca naczynie z klejem, które rozbija się i wszyscy zostają oblani klejem. Ponieważ nie są znane właściwości kleju następuje seria sklejeń. Kasia przykleja sobie jedną rękę do czoła, a drugą do nogi, Czarek próbując jej pomóc przykleja się do niej. Stępień pomagając wstać jednej interesantce przykleja się do niej. W międzyczasie przychodzi żona Stępnia i mąż interesantki, którzy podejrzewają romans obojga. Czarek odkleja się od Kasi, ale przykleja do kolumny. Z pogotowia wraca wściekły komendant, gdzie wydalał obce ciało. Wreszcie wszyscy się odklejają, ale Czarek za karę zostaje w tej samej pozycji. Spotyka go jednak niespodzianka - przychodzą "zboczone lesbijki", które widząc, że policjant jest sam i nie może się bronić, chcą się zabawić... (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

17

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 28 min

Odbywa się konkurs na najlepszy posterunek i komendant życzy sobie, aby jego posterunek wypadł jak najlepiej. Kiedy więc przybywa wycieczka z przedszkola, Czarek i Kasia starają się jak najlepiej zabawić dzieci, aby te poprosiły rodziców o zagłosowanie na 13 Posterunek. Jednak jest to dosyć trudne zadanie, gdyż dzieciaki nie należą do najgrzeczniejszych. Czarek nawet solo śpiewa piosenkę radiotelegrafisty. Tymczasem pod nieobecność komendanta w jego gabinecie Jola, wcześniej aresztowana przez Arniego, urządza sex-telefon. Jednym z telefonujących jest komendant stołeczny, więc Czarek stara się, aby nie wyszło na jaw, co dzieje się na ich posterunku. Po rozmowie Czarka i Kasi z dziećmi na temat policjantów i przestępców, dzieci zaczynają zwiedzanie posterunku, które objawia się demolowaniem wszystkich sprzętów. W międzyczasie Luksus zakłada się z Arniem, że poderwie przedszkolankę, ale nie idzie mu to najlepiej. Jak by było mało problemów wywołanych przez dzieci, przybywają jeszcze wściekli strażacy. Wcześniej bowiem Stępień wpadł na malowany właśnie wóz strażacki i zniszczył ubranie, ale będąc przekonanym, że został przez niego przejechany, odebrał jednemu ze strażaków ubranie. Problemy rozwiązuje Agnieszka, która namawia dzieci na natychmiastową wycieczkę do remizy strażackiej, więc przedszkolaki rzucają się na strażaków. 13 Posterunek w konkursie zajmuje miejsce w pierwszej piątce, zwłaszcza dzięki sex-telefonowi. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

18

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 27 min

Posterunek odwiedza wojskowy, z którym Czarkowi rozmawia się dosyć ciężko. W końcu jednak policjant dowiaduje się, że gość przybył po poradę, gdyż jeden z jego podwładnych od jakiegoś czasu ciągle się drapie. Zofia (II) po obejrzeniu żołnierza stwierdza, że ten ma pchły i najlepszym lekarstwem będzie kąpiel. Wojskowi odchodzą, niestety zostawiają pchły, które atakują wszystkich po kolei począwszy od Czarka i Zofii (II). Przybyli właśnie Stępień i Kasia informują, że zaczepili i zdenerwowali członków rosyjskiej mafii, którzy wkrótce przybywają na posterunek. W międzyczasie z patrolu wraca Arnie i Luksus, a w odwiedziny wpada bezdomny Janek. Przestępcy ustawiają całą ósemkę w rzędzie i skuwają kajdankami. Kiedy zjawia się Agnieszka, Czarek szybko się jej pozbywa, aby i ona nie stała się zakładniczką. Komendant obawia się przybycia brygady antyterrorystycznej, która istotnie wkrótce otacza budynek na ziemi oraz w powietrzu. W międzyczasie Kasia wyznaje Czarkowi miłość, ale ponieważ wiadomość przechodzi przez sześć osób zostaje całkowicie zniekształcona, podobnie złośliwa odpowiedź Czarka, która dochodzi do Kasi jako wyznanie miłosne. Szefowa mafii poprzez Czarka rozmawia z szefem antyterrorystów, któremu jednak ani w głowie negocjacje z terrorystami. Na szczęście policjanci zachowują zimną krew i Czarek, Arnie oraz Kasia ogłuszają nieproszonych gości. Za swe bohaterstwo otrzymują medale. Ponownie przybywa wojskowy, tym razem z całą grupą podwładnych, którzy z powodu braku wody w jednostce zostali zaatakowani przez pchły. Czarek szybko rozwiązuje problem wylewając wiadro wody na przełożonego żołnierzy. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

19

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 28 min

Wszystkie kobiety mają akurat okres, więc mężczyźni cierpią z tego powodu katusze. Najpierw Stępień obrywa od żony, która drze mu koszulę, potem przybyła do pracy wściekła Zofia (II) zmusza Czarka do ponownego pisania stert raportów. Także Kasia czuje wstręt do mężczyzn spowodowany faktem, iż jeden z nich ocierał się o nią w autobusie. Swój gniew przelewa na Czarka, który mimo że stara się jak może i prawi jej komplementy i tak nie słyszy dobrego słowa. Posterunek odwiedza także Jola, która z kolei jest wściekła, ponieważ jeden z jej klientów podbił jej oko. Jednak kłopoty mają się dopiero zacząć, bowiem Arnie i Luksus znajdują wózek z dzieckiem, w którym znajduje się kartka z napisem "ZAOPIEKUJCIE SIĘ OLĄ C". Wszyscy zgodnie stwierdzają, że ojcem dziecka jest na pewno Cezary Cezary. Ten twierdzi, że to niemożliwe, ale postanawia zająć się dziewczynką. Kobiety opuszczają posterunek, więc pozostaje Czarek, Stępień, Arnie i Luksus, którzy próbują poradzić sobie z karmieniem, przewijaniem pieluch (i praniem pampersów!) i uspokajaniem niemowlęcia. Innym problemem Czarka jest Agnieszka, która koniecznie stara się iść na dyskotekę i przyprowadza swoich kolegów, z których jednak żaden nie zyskuje akceptacji Czarka, nie pomaga nawet desperackie oświadczenie Agnieszki, iż jest w ciąży "i nic gorszego nie może się jej przytrafić". W końcu zjawia się komendant oraz inspektor Pieżchała i inspektor Kot, którzy proszą o wyjaśnienie dziwnego zachowania Czarka oraz pieluch wylatujących z posterunku. Czarek wyjaśnia, że dziecko należy do komendanta, który oczywiście zaprzecza. Sytuację wyjaśnia przybyła właśnie na posterunek matka, która stwierdza, iż z powodu "trudnych dni" zostawiła dziecko i poprosiła o jego czasowe przypilnowanie. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

20

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 29 min

Jest Wigilia. Z powodu mroźnej zimy na posterunku jest również bardzo zimno, więc Czarek rozpala ognisko z biurka i akt śledztw. Senny nastrój przerywa człowiek przebrany za Świętego Mikołaja, który oferuje 1.000.000 dolarów za spędzenie nocy z jednym z policjantów. Czarek sądząc, że chodzi o kobietę namawia Kasię, potem Zofię (II). Kasia stanowczo odmawia, Zofia (II) wyraża zgodę. Okazuje się jednak, że chodzi o Czarka. Jest wewnętrznie rozdarty, gdyż chciałby dostać pieniądze, ale nie może zdecydować się na przyjęcie niemoralnej propozycji. Kasia w końcu wypędza gościa. Kiedy komendant się o tym dowiaduje, początkowo zgadza się z decyzją Kasi, ale zmienia zdanie, słysząc sumę. Komendant opuszcza posterunek, pozostali postanawiają spędzić Wigilię na posterunku. Przychodzi również bezdomny Janek. Stępień wychodzi po choinkę, ale zamiast niej przynosi tuję. Arnie zdobywa karpia, którego wyrywa inspektor Pieżchale. Ta wpada na posterunek wściekła z powodu rabunku. Czarek tłumaczy, że została obrabowana przez proboszcza. Ksiądz wraz z kolędnikami pojawia się na posterunku m.in. by odzyskać Gwiazdę Betlejemską skradzioną przez Stępnia. Arnie i Luksus udają się następnie na poszukiwania fałszywego Świętego Mikołaja. Trzeba zabić karpia, ale nikt, a zwłaszcza Czarek, nie ma na to ochoty. W końcu wszyscy strzelają do wiadra, w którym pływa karp. Jednak zdarza się cud i mimo kilkunastu dziur w wiadrze, karp przeżywa. (opis odcinka jest autorstwa Daniela Jabłońskiego i pochodzi ze strony http://www.danieljablonski.topnet.pl).

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:58:11
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl