Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CO CIĘ ZNÓW UGRYZŁO?

CHOROBA (11)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1999
 • 14 min

Ona jest chora, źle się czuje i leży w łóżku oglądając telewizję. Niestety, nie może znaleźć programu, który by ją zainteresował, co wprawia ją w wyjątkowo zły humor. Tymczasem On wraca do domu z pracy i proponuje, że przygotuje dla niej pyszną potrawę z warzyw, na którą przepis dostał od znajomej stażystki. Ona sceptycznie podchodzi do jego kulinarnych zapędów. Wkrótce z kuchni rozlega się dźwięk tłuczonego szkła. To podrywa chorą z łóżka.

ŻARTY (12)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 15 min

Ona i On wracają do domu z przyjęcia wymieniając uwagi na temat ludzi, których tam spotkali. On robi jej wyrzuty, że śmiała się z niewybrednych żartów gospodarza przyjęcia i tym samym skompromitowała go w oczach innych gości. Ona wpada w gniew i przypomina mu, że niegdyś śmieszyło ich to samo. Jednym z filarów ich związku było podobne poczucie humoru. I co się z tym stało? Ona i On popadają w nostalgiczny nastrój.

REMONT (13)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1999
 • 14 min

Ona i On wspólnie remontują mieszkanie. Oboje są już zmęczeni i zarazem zmartwieni, bo wiedzą, że nie zdążą przed powrotem córki. Remont jest też okazją do pozbycia się niepotrzebych rzeczy z mieszkania. Jednak Ona i On mają rozbieżne poglądy na temat tego, co jest potrzebne, a co nie. Ona postanawia wyrzucić starą gitarę. On nie kryje oburzenia: przecież na tym właśnie instrumencie grał niegdyś dla niej romantyczne melodie! Ona nie przypomina sobie tego faktu. Zaczynają się spierać, co tak naprawdę wydarzyło się przed laty, jak się poznali jak doszło do tego, że zostali parą. Remont mieszkania staje się okazją do odświeżenia wspomnień.

WODA (14)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • 14 min

Ona przynosi do domu butelkę wody naenergetyzowanej przez bioenergoterapeutę. On usiłuje dociec, na czym polegać by miały jej lecznicze właściwości. Ona jest święcie przekonana, że taka woda to nie byle co, On nie kryje sceptycyzmu. Atmosfera się zagęszcza, wymiana zdań staje się coraz ostrzejsza. Ona przyznaje, że bioenergoterapeuta nie tylko dał jej wodę, ale i udzielił wielu cennych porad życiowych. Tego już za wiele - stwierdza mąż. Butelka wody schodzi na plan dalszy, a do głosu dochodzi zwykła męska zazdrość. Kłótnia urasta do niepokojących rozmiarów, obie strony dają się ponieść emocjom. Nagle On zaczyna odczuwać ból w klatce piersiowej. Ona śpieszy mu z pomocą, dzwoni po pogotowie. Na szczęście niepokojące objawy mijają, a On postanawia spróbować zachwalanej przez żonę wody.

2017.02.11 05:59:07
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych