Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRZY SZALONE ZERA

OLA W NIEBEZPIECZEŃSTWIE (11)

  • Odcinek serialu
  • 26 min

Trwają poszukiwania "Moniki". Trzy Szalone Zera postanawiają sprawdzić informacje uzyskane od Konrada. Zamierzają śledzić podejrzanego o kradzież Kwasa. Umawiają się na parkingu przed barem "Pod Jemiołą". Po lekcjach Oskar wraca do domu przekonany, że zabierze tylko niezbędny sprzęt do prowadzenia obserwacji i zaraz wyjdzie. Ku swojemu zaskoczeniu zastaje Tonię, ośmioletnią kuzynkę, która przyjechała na kilka dni i na czas pobytu ma pozostać pod opieką Oskara. Plany wyprawy są zagrożone. Tym bardziej, że dziewczynka jest bardzo dociekliwa i ani na krok nie odstępuje brata. Ola nie mogąc doczekać się kolegów postanawia działać. W barze "Pod Jemiołą" dowiaduje się, która ciężarówka należy do Kwasa i zakrada się na przyczepę, żeby sprawdzić zawartość transportu. W chwili, gdy kończy przegląd, samochód rusza. Ola jest w potrzasku. Wpada na pomysł, by zostawić ślady, żeby mogli odnaleźć ją przyjaciele. Używa do tego celu puszki z farbą, wychlapując co jakiś czas trochę na drogę. Tymczasem Oskar po kilku próbach pozbycia się kuzynki, które kończą się niepowodzeniem, decyduje się zabrać Tonię ze sobą. Razem z Oskarem podjeżdżają na tridemie pod bar, ale Oli tam już nie ma. Trafiają jednak na jej trop i podążają śladem plam niebieskiej farby. Zapada zmierzch. Ola dociera w ciężarówce do kryjówki Kwasa i Rycha. Udaje się jej niepostrzeżenie wydostać z samochodu, ale wkrótce zostaje złapana i uwięziona w szopie. Po nieudanej próbie ucieczki może liczyć wyłącznie na pomoc przyjaciół. Oskar, Olaf i Tonia znajdują szopę, w której więziona jest Ola, jednak z jej uwolnieniem postanawiają czekać do świtu. Tymczasem rodzice Trzech Szalony Zer bardzo się niepokoją. Ostatecznie babcia Oli zawiadamia policję o zaginięciu wnuczki. [PAT]

PRZEMYTNICY (12)

  • Odcinek serialu
  • 26 min

Ola jest więziona przez dwóch miejscowych opryszków. Wczesnym rankiem budzą się Oskar, Olaf i Tonia, ukryci nieopodal szopy, w której przetrzymywana jest dziewczynka. Chłopcy postanawiają z zaskoczenia obezwładnić Kwasa i Rycha, niestety, ich plan nie sprawdza się. Oni również zostaja pochwyceni i zamknięci razem z Olą. Tymczasem rodzice Oskara i Olafa, zdenerwowani przedłużającą się nieobecnością synów, zgłaszają na policji doniesienie o zaginięciu. Również rodzice Oli, wiedzeni złym przeczuciem, wracają do domu. Od babci dowiadują się o zaginięciu córki. Postanawiają iść do szkoły, być może ktoś z nauczycieli, albo z kolegów będzie coś wiedział o zniknięciu Trzech Szalonych Zer. Dyrektor Turban obiecuje pomoc, ale zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie są zaskoczeni zaginięciem trojga przyjaciół. Mike i Konrad domyślają się, że nieobecność Trzech Szalonych Zer może mieć jakiś związek z poszukiwaniami "Moniki". Pod wycieraczkę w domu Oli wsuwają informacje o barze pod "Jemiołą", gdzie należałoby zapytać o dziewczynkę. Wiadomość ta okazuje się bezcenna. Czarek, wykorzystując swoje magiczne zdolności, dowiaduje się od spotkanego we wskazanym barze mężczyzny o kryjówce Kwasa i Rycha. Natomiast Tonia, która do tej pory siedziała cicho w ukryciu, postanawia zacząć działać. Obmyśla plan uwolnienia Trzech Szalonych Zer i z powodzeniem go realizuje. Chwyta Kwasa i Rycha w chytrze zastawioną pułapkę. Szczęśliwi przyjaciele gratulują Toni pomysłowości i sprytu. W tej samej chwili w asyście policji zjawiają się rodzice oraz babcia z Alfredem. Funkcjonariusze aresztują zdemaskowanych przemytników i trucicieli środowiska. Pozostali w radosnym nastroju wracają do domu. Ola odbywa z rodzicami poważną rozmowę, w efekcie Czarek i mama obiecują poświęcić więcej czasu i uwagi spragnionej rodzicielskiej miłości córce. Następnego dnia w szkole odbywa się uroczystość, podczas której Trzy Szalone Zera i Tonia zostają odznaczeni za pomoc w ujęciu groźnych przemytników. Przy okazji Ola, Oskar i Olaf ogłaszają wielką akcję poszukiwania "Moniki", w zamian za informacje o miejscu jej ukrycia obiecują udział w wakacyjnym rejsie. [PAT]

WIELKI DZIEŃ (13)

  • Odcinek serialu
  • 25 min

Na zajęciach profesor Turban ocenia dokonane przez uczniów prognozowanie zmian kursów akcji na giełdzie. Okazuje się, że Ola wykonała zadanie bezbłędnie, czym wzbudziła wielkie zainteresowanie nauczyciela. Turban za wszelką cenę chce się dowiedzieć, w jaki sposób tak trafnie przewidziała ruchy na giełdzie. Uczniowie, zachęceni przez Trzy Szalone Zera obietnicą uczestnictwa w ekscytującym rejsie, nie ustają w poszukiwaniach skradzionej "Moniki". Zakrojona na szeroką skalę akcja prowadzi do jednoznacznych wniosków - jedynym miejscem przechowywania łodzi może być port i stocznia, gdyż tylko one nie zostały spenetrowane. Profesor Turban na prośbę uczniów organizuje wycieczkę do stoczni, podczas której Ola znajduje przycumowaną do nabrzeża "Monikę". Udaje się jej także ustalić, że jacht został zatrzymany przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe w celu wyjaśnienia przyczyn zatopienia i próby podpalenia. W szkolnej bibliotece profesor Turban zastaje Mikiego i Konrada pochłoniętych czytaniem książki o fizyce kwantowej. Chłopcy opowiadają nauczycielowi o zbudowanej przez Oskara maszynie czasu, która umożliwa poznanie przyszłych wydarzeń. Turban postanawia osobiście sprawdzić te informacje. Zakrada się do garażu i wchodzi do wnętrza Jaja Czasu. Po chwili pojawia się Konrad, ojciec Oskara i sam wynalazca. Chłopiec wyjaśnia, że skonstruowane urządzenie jest jedynie próbną zabawką. Wszyscy zgromadzeni w garażu nie kryją swojego rozczarowania, jedynie profesor Turban wpada na pomysł, jak można wykorzystać maszynę. Odkupuje od Oskara Jajo Czasu i odsprzedaje je Towarzystwu Ubezpieczeniowemu, jako nieocenione urządzenie pomocnicze w obrocie akcjami i inwestowaniu. W zamian uzyskuje zwolnienie "Moniki". Trzy Szalone Zera są bardzo szczęśliwe. Pod kierunkiem Alfreda prowadzony jest remont łodzi, w który zaangażowani są wszyscy - uczniowie, rodzice. Po zakończeniu prac pora na uroczyste zainstalowanie akwariów Olafa na statku i wyjście w pierwszy rejs. Honorowym gościem i uczestnikiem wyprawy zostaje profesor Turban, dzięki któremu udało się odzyskać "Monikę". [PAT]

2017.11.26 01:13:40
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl