Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KLASA NA OBCASACH

11

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000
 • 26 min

Zoom i Kalina organizują Zuzie sesję zdjęciową. Znajomi dopingują ją w dążeniu do bycia aktorką. Okazuje się też, że Kalina została wybrana do pierwszej dziesiątki konkursu Look of the Year. Niestety Borys nie może z nią pojechać na wybory, bo zatrzymuje go praca w radiu. Eryk pojawia się w pubie rodziców Agi. Zaprasza ją na dyskotekę. Zostaje także przedstawiony jej rodzicom. Tymczasem Oliwka stara się załagodzić konflikt z Agą i wybiera się do Marlona, który jest przyczyną całego zamieszania. Robi mu awanturę, że to przez niego pokłóciła się z najlepszą przyjaciółką. Zabiera go do dyskoteki. Tam mają wszystko wyjaśnić. W dyskotece jest już Eryk. Oliwka opowiada mu o całym nieporozumieniu. Zaczynają się bawić. Wtedy do dyskoteki wpada Aga. Kiedy widzi jak Oliwka tańczy z Erykiem wpada we wściekłość i wybiega. Eryk biegnie za nią, ale nie udaje mu się jej dogonić. Później bije Marlona za to, że stracił przez niego dziewczynę. W domu Aga ciągle kłóci się z ojcem, który musi kłamać przez telefon, że nie ma jej w domu. Cała sprawa wyjaśnia się następnego dnia. Eryk przychodzi do Agi i mówi o swoim uczuciu. Pierwszy pocałunek. Aga wie już wszystko. Wie, że kłótnia z Oliwką to nieporozumienie. Spotyka się z nią. Przeprasza. Dziewczyny godzą się i są znowu najlepszymi przyjaciółkami.

12

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000
 • 30 min

Klasa bawi się w dyskotece. Oliwka pracuje nad artykułem. Pomaga jej Pecet. Chłopak cały czas zmaga się ze swoim problemem. Chciałby chodzić. Próbuje wstać. Upada na podłogę. W domu Kobry ciągle nerwowa atmosfera. Rodzice kłócą się nawet przed wspólnym wyjściem na spotkanie. Ojciec dzwoni do Betty i informuje ją, że tego wieczoru nie będą mogli się zobaczyć. Ona oznajmia, że w takim razie także wychodzi. Ojciec Kobry wścieka się. Mówi żonie, że nie zamierza nigdzie iść i zostaje w domu. Tymczasem Betty idzie do dyskoteki. Spotyka tam Kobrę. Zaczynają tańczyć. Szaleją. Kiedy na chwilę Kobra odchodzi, nauczycielka wychodzi do domu, gdzie spotyka się z ojcem Kobry. Kobra również wychodzi z dyskoteki i jedzie za Betty do jej mieszkania. Pod drzwiami widzi wychodzącego od niej ojca. Odczekuje aż ojciec wyjdzie i sam puka do mieszkania nauczycielki. Betty dowiaduje się czyim synem jest Kobra. Chłopak obraża ją. Nie wraca na noc do domu. Rano czekają na niego zdenerwowani rodzice. Kobra daje ojcu do zrozumienia, że wie o jego romansie. Podczas lekcji angielskiego Kobra zachowuje się bardzo źle, ponownie obraża Betty. Zdenerwowana kobieta wybiega z klasy. Na zastępstwo przychodzi polonista. Kobra nie umie się uspokoić i robi awanturę. Targosz grozi mu, że nie dopuści go do matury. Oliwka z Pecetem ponownie idą do uzdrowiciela. Mimo, że Pecetowi ciągle nie udaje się wstać, zaczyna robić postępy. Do domu Kobry przychodzi Betty. Prosi o rozmowę z jego matką. Zamykają się w pokoju. Zakłopotany ojciec nie wie co ma zrobić. Panie wychodzą jakby nigdy nic. Okazuje się, że Betty przyszła poinformować rodziców o kłopotach Kobry w szkole. Gdy ojciec Kobry ją odprowadza, oznajmia, że wyjeżdża do Nowego Jorku. Romans jest zakończony. Kobra chce się poprawić. W szkole prosi o ostatnią szansę. Polonista zgadza się. Oliwka dostaje pracę w redakcji. Rodzice Kobry godzą się, a Kobra odkrywa, że dziewczyną, która zawsze mu się podobała jest właśnie Oliwka! Na oczach całej redakcji bierze ją w ramiona i całuje.

OKO RA

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1998
 • Premiera:
  1998. 08. 31
 • 51 min
  Uwaga: w 1998 zrealizowano odcinek pilotowy, który miał być pierwszym odcinkiem całego serialu. W ostateczności nie wszedł do serialu.

Akcja serialu rozpoczyna się w ostatnim dniu wakacji, kiedy to uczniowie eksperymentalnego liceum kończą swój pobyt na obozie integracyjnym nad morzem. Chłopcy przygotowują się do zawodów biegowych. Grupa maturzystów terroryzuje młodszych kolegów, wyłudzając od nich pieniądze. Najmłodszemu "obozowiczowi", Filipkowi, który pilnie trenował przez całe lato, w niecny sposób uniemożliwiają start w zawodach. Spotyka ich jednak sprawiedliwa kara z rąk judoczki Zuzy i miejscowych rybaków. Dziewczęta, jak zwykle, przeżywają miłosne rozterki. Zuza zakochuje się w przystojnym nauczycielu. Matylda dowiaduje się, że przyznano jej stypendium do Londynu, a to oznacza rozstanie z ukochanym Borysem. Filipinka, zakochana na zabój w klasowym playboyu Andrzeju, o mało nie rozbija się podczas desperackich popisów na motolotni, zaś Agę stale dręczy myśl, że jej chłopak, Piotrek, przebywający w Warszawie, "na pewno ma inną". Za namową koleżanek postanawia zemścić się na niewiernym i spotkać z młodym rybakiem Lupą, jej cichym wielbicielem. Chłopak omal się nie utopił, wyławiając z morza jej naszyjnik - amulet Oko Ra. Na randce Aga odkrywa, że Lupa jest nie tylko przystojny, ale także wrażliwy i romantyczny. Niespodziewanie między nimi rodzi się uczucie. I chociaż Piotrek przyjeżdża po nią wreszcie ze stolicy, dziewczyna długo żegna się z Lupą, przeczuwając, że między nią i Piotrkiem "nie będzie już tak jak przedtem".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2017.02.11 06:06:57
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency