Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LE CLANDESTIN

 • Tytuł polski: NA CZARNO
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja
 • Rok produkcji:
  1993
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 97 min

Opowieść o młodym Polaku, który przebywa nielegalnie w Paryżu i pracuje na czarno jako robotnik budowlany. Podczas tynkowania jednej z kamienic zaprzyjaźnia się z mieszkającą tam samotną, starszą panią. Pewnego dnia w mieszkaniu staruszki zjawia się komornik, by ściągnąć poważny dług wobec księgarni wysyłkowej. Niestety, kobieta nie ma wystarczającej sumy pieniędzy. Postanawia zatem sprzedać swoją biżuterię i prosi o pomoc Jacka. Mimo najlepszych chęci chłopakowi nie udaje się spieniężyć precjozów, gdyż nie przedstawiają one żadnej wartości. Wiedziony szlachetnym porywem ofiarowuje więc kobiecie własne oszczędności, owoc tygodni wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Wkrótce zostaje zatrzymany i deportowany do Polski. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Jean Louis Bertuccelli
   
 • Obsada aktorska
   
  Neige Dolski
   
  Rebecca Potok
   
  Jean Lue Buquet
   
2017.02.11 06:09:58
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor