Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WHEN A MAN LOVES A WOMAN

 • Tytuł polski: KIEDY MĘŻCZYZNA KOCHA KOBIETĘ
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  1994
 • Gatunek:
  Film obyczajowy, Melodramat

Michael i Alice Greenowie są udanym i zgodnym małżeństwem. Wychowują dwie córki, 9-letnią Jess z poprzedniego związku Alice i ich 4-letnią Casey. Rodzina mieszka w wygodnym, ładnym domu w San Francisco, stać ich na dostatnie życie. On jest pilotem linii lotniczych, ona nauczycielką. Pogrążona w alkoholizmie Alice powoli jednak rujnuje ich harmonijny związek, doprowadza do rozkładu szczęśliwej rodziny. Utrzymywany dotychczas w sekrecie problem, sięga zenitu, gdy Michael wyjeżdża służbowo na dłużej. Jak mówi sam reżyser filmu, Luis Mandoki, jego historia o miłości zaczyna się w momencie, gdy inne podobne opowieści zazwyczaj się kończą. Bohaterowie, którzy osiągnęli szczęście i stabilizację, stają przed najtrudniejszą życiową próbą, ich dramat dotyczy sfery uczuciowej i moralnej. Pijąca żona coraz bardziej oddala się od męża, zaniedbuje dzieci. Kiedy jednak mężczyzna kocha kobietę potrafi odrzucić fałszywy wstyd i urażone ambicje, by ratować rozpadającą się rodzinę i odchodzącą miłość. Pewnego dnia Alice wraca do domu kompletnie pijana. Nie panując nad swoim zachowaniem wszczyna awanturę, posuwa się nawet do rękoczynów wobec kochanej córki. Alice próbuje się leczyć ze zgubnego nałogu w specjalistycznej klinice. Małżonkę wspiera duchowo czuły i oddany mąż, który nie zapomina o odwiedzinach, prowadzi całe gospodarstwo i opiekuje się dziećmi, dając z siebie wszystko. Alice wraca do domu zupełnie odmieniona, rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Pozostaje wprawdzie trzeźwa, ale jest krytyczna wobec rodziny, okazuje swoją siłę i niezależność. Michael nie wytrzymuje narastającego napięcia i wyprowadza się z domu. Wktótce ich drogi krzyżują się znowu. Obecność charyzmatycznych aktorów na ekranie sprawiła, iż publiczność i krytycy z zainteresowaniem przyjęli film, choć utrzymana w melodramatycznym tonie opowieść nie zrobiła oszałamiającej furory. Główną rolę zagrała utalentowana i pełna wdzięku Meg Ryan, a partneruje jej przystojny i bardzo męski Andy Garcia. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 06:10:13
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman