Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LUCIE AUBRAC

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja
 • Rok produkcji:
  1997
 • Język:
  francuski
 • Barwny, 115 min

Filmowy portret niezwykłej kobiety - żony, matki i bojowniczki francuskiego ruchu oporu, odważnej, zdeterminowanej, kochającej i pełnej poświęcenia. W postać Lucie Aubrac, jednej ze sztandarowych postaci Resistance, wcieliła się obdarzona chłodną urodą i wielką klasą Carole Bouquet, niezapomniana femme fatale z "Mrocznego przedmiotu pożądania", piękna lecz nieszczęśliwa żona z dramatu "Zbyt piękna dla ciebie", ale też swego czasu jedna z dziewczyn superagenta Jamesa Bonda z filmu "Tylko dla twoich oczu". Partneruje jej jeden z najwybitniejszych aktorów francuskich, Daniel Auteuil, znany z "Jeana de Florette" i "Manon ze źródeł", "Mojej ulubionej pory roku", "Królowej Margot", "Francuzki", "Złodziei", "Ósmego dnia", "Na ostrzu szpadu" czy wyświetlanego obecnie w kinach "Sade'a". W marcu 1943 r. Lucie Aubrac, nauczycielka historii w jednej ze szkół w Lyonie i działaczka ruchu oporu, dowiaduje się, że jej mąż, Raymond Samuel, również członek podziemnych struktur, znany pod pseudonimem Francois Vallet, został schwytany przez gestapo pod błahym zarzutem czarnorynkowego handlu i przekazany francuskiej policji. Zuchwale grożąc miejscowemu prokuratorowi odwetem ze strony ugrupowań zgromadzonych wokół generała De Gaulle'a Lucie doprowadza do uwolnienia męża dokładnie 14 maja, w rocznicę ich pierwszej miłosnej nocy, kiedy małżonkowie przysięgli sobie uroczyście, że do końca życia będą ten dzień spędzali razem. Ze względów bezpieczeństwa Raymond zmienia nazwisko na Claude Ermelin i ma niebawem przenieść się z rodziną do Paryża, by objąć dowództwo północnego okręgu ruchu oporu. Nie zdąża wyjechać. W czerwcu Raymond, wraz z grupą innych bojowników, w tym Jeana Moulina, pseudonim Max, wysłannika samego generała De Gaulle'a, w trakcie tajnego spotkania w domu pewnego lekarza wpada w ręce gestapo. Z obławy udaje się uciec tylko jednemu ze zgromadzonych, niejakiemu Hardy'emu, jedynemu, którego nie skuto kajdankami. Nie ma wątpliwości, że to on wydał współtowarzyszy. Tymczasem pozostali trafiają do więzienia Montluc, gdzie są tygodniami przesłuchiwani i torturowani przez samego szefa tajnej policji, Klausa Barbiego, który chce przede wszystkim znaleźć Maxa. Nie na wiele zdają się fałszywe papiery Raymonda. Barbi zna jego kolejne "wcielenia" i Raymond zostaje skazany na śmierć. Lucie, która tymczasem odkrywa, że jest po raz drugi w ciąży, nie traci jednak nadziei na uwolnienie męża. Gdy zawodzą próby jej osobistej interwencji u Barbiego, Lucie z pomocą swych kolegów z ruchu oporu obmyśla sprytny i zuchwały plan odbicia Raymonda z rąk gestapo. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Claude Berri
   
 • Scenariusz
  Claude Berri
  na podstawie autobiografii Lucie Aubrac
 • Zdjęcia
  Vincenzo Marano
   
 • Scenografia
  Olivier Radot
   
 • Muzyka
  Philippe Sarde
   
 • Obsada aktorska
  Carole Bouquet
  Lucie
  Daniel Auteuil
  Raymond
  Patrice Chereau
  Max
  pułkownik Schlondorff
2017.02.11 06:12:20
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski