Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TORVENYTELEN

 • Tytuł polski: BĘKART
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Węgry, Niemcy (1989- )
 • Rok produkcji:
  1994
 • Język:
  węgierski
 • Barwny, 102 min

Gyorgi Felician, Węgier w sile wieku, po rozwodzie osiadły w Austrii, pracuje jako ratownik górski w Alpach. Na wieść o śmierci matki wraca jednak na Węgry, by odwiedzić jej grób. Realizując zagadkową "ostatnią wolę" rodzicielki, zapisaną na taśmie wideo, próbuje wraz z nastoletnią córką Katą rozszyfrować dedykację z Biblii, przesłanej kiedyś matce przez niejakiego Janosa Hoffmana. W poszukiwaniu nieznajomego Gyorgi jedzie nad Balaton. Tam trafia do dziwnego domu starców, którego pensjonariuszy terroryzuje szajka, chcąca zagarnąć ich pieniądze. Felician wspólnie z miejscowym pijaczkiem i atrakcyjną właścicielką pensjonatu postanawia zdemaskować gang. Po wielu perypetiach udaje mu się to. Przede wszystkim jednak uwalnia z rąk przestępców Janosa Hoffmana. Sens dedykacji z Biblii wyjaśnia się, a Gyorgi odkrywa całą prawdę o swej matce i nieznanym ojcu. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 06:12:53
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski