Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PANNA PO WOJNIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1919
 • Premiera:
  1919. 02.
 • 1200 m,

By ratować swą córkę przed staropanieństwem, zamożny obywatel ziemski, don Padro, wyjeżdża wraz z córką do modnego zdrojowiska, by tam rozpocząć polowanie na męża. Niestety, znalazło się tutaj tylko dwóch przedstawicieli płci męskiej. Co więcej, jeden okazał się łysy i niemrawy, drugi zaś - kulawy. Na szczęście do Niebywalii, tj. do państwa, w którym tak bardzo opłakane i smutne istnieją po wojnie stosunki, zjechał członek misji afrykańskiej wraz ze swym służącym, murzynem. Panna Helena jest już pewna swego. Na przeszkodzie staje jej jednak bezwstydna zaiste konkurencja legionu pozostałych amatorek- nie tyle ślubu, ile jego następstw. Panna Helena zostałaby zapewne na koszu, gdyby nie przestudiowała "Podręcznika dla panien", w którym wyczytała prawdę, iż wzdragającym się kandydatom należy dać przedsmak małżeństwa, dać możność odbycia połowy drogi do raju . . . " Kładzie się do łóżka . . . I doktorek się załapał . . . Przychodzi coraz częściej, choroba przechodzi w stan przewlekły i "konsyliarz" zawiadamia wreszcie papę, iż widzi się zmuszonym, dla dobra medycyny - się ożenić".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:01:21
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency