Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UŚMIECHY ŻYCIA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1927
 • Premiera:
  1927. 02. 05
 • 2028 m,

Po śmierci kwiaciarki dobrzy ludzie przygarniają jej córeczkę. Wyrasta ona na piękną dziewczynę i zostaje tancerką. Zakochuje się w niej jednocześnie trzech mężczyzn, każdy z nich reprezentuje inne cechy charakteru, różna też jest ich pozycja materialna. Pierwszy z nich to hrabia - lowelas, którego zaloty dziewczyna szybko odrzuca. Drugi to majętny lekarz, człowiek dojrzały i prawy, z którym dziewczyna się zaręcza. Jest i trzeci - ubogi malarz, przyjaciel lat dziecięcych. W pewnym momencie dziewczyna przekonuje się, że to właśnie malarz kocha ją miłością jedyną i niepowtarzalną. Zwraca więc pierścionek lekarzowi, rezygnuje z dobrobytu i decyduje się związać swoją ubogą, ale szczęśliwą przyszłość z malarzem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:02:00
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego