Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OPÓR MATERII

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny (negatyw: Kodak), 10 min

Bohaterem filmu dokumentalnego jest 50-letni Ryszard Szczepański, którego pasją jest obserwacja ptaków. Zainspirowany projektami Leonarda da Vinci postanowił zbudować machinę latającą, napędzaną siłą ludzkich mięśni, którą nazwał Ornitopterem. Akcja filmu toczy się w malowniczej scenerii kaszubskich wzgórz, gdzie bohater przeprowadza próby wzlecenia machiną w powietrze. Realizacji jego wielkiego marzenia towarzyszą dzieci - widzowie jego cyrkowych popisów. Ich szepty "poleci - nie poleci" są jednocześnie sceptyczne i pełne nadziei.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2006
  Barcelona (Base Film Festival)-Nagroda Publiczności
 • 2006
  Zlin (Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Wyróżnienie
 • 2006
  Petersburg (Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina)-Nagroda Publiczności
2018.05.23 23:58:53
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych