Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ROZWÓJ MCHU

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1960
 • Gatunek:
  Film oświatowy
 • Barwny,35 mm-297 m,16 mm-119 m,11 min

Film zapoznaje nas z różnymi gatunkami mchu i ich środowiskiem biologicznym.
Małe wymagania pokarmowe, znaczna odporność na wysychanie, liczne przystosowania do pobierania wody sprawiają, że mchy można spotkać w różnych środowiskach biologicznych np. na skałach i głazach, w runie leśnym, na korze drzew. Czasami, jak w przypadku ochrony kory drzew przed wysychaniem, pełnią one w przyrodzie funkcję pożyteczną, a czasami są niepożądanym składnikiem flory łąkowej i stają się przyczyną zabagnienia łąk. Spośród różnych gatunków mchów pokazano rokiet, zwany cyprysowatym oraz płonnik, dochodzący do kilkunastu centymetrów wysokości tworzący runo leśne. Zdjęcia mikroskopowe i schematy pokazują budowę i cykl rozmnażania się mchu. Komentarz: dr Benedykt Halicz. Materiały: mgr Jadwiga Mazurowa. Konsultacja: dr Irena Rejmont - Grochowska

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:05:19
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych