Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANATOL TEŻ LUBI PODRÓŻE

w CENTRUM CZYLI POGRANICZE

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    1999
  • Barwny.25 min.

Muzykujące małżeństwo Brodów. Grając i śpiewając, opowiadają o sobie, tworząc własną, osobistą muzyczną historię. Anna i Witold Brodowie są współzałożycielami i aktorami Teatru Wiejskiego Węgajty. Dołączyli do działających tu wcześniej artystów: Wacława i Erdmunte Sobaszków, Wolfganga i Małgorzaty Niklaus. Niezwykły teatr na odludziu, w zaadaptowanej stodole na obrzeżach wsi Węgajty w gminie Jonkowo, 30 km od Olsztyna, stał się dla nich - podobnie jak dla przyjaciół zjeżdżających tu z różnych stron świata - żywym laboratorium poszukiwań artystycznych. Przedstawieniom teatralnym w Węgajtach zawsze towarzyszy muzyka, grana na skrzypcach i archaicznych wiejskich instrumentach. Członkowie zespołu starają się odnaleźć jak najwięcej zapomnianych melodii, przyśpiewek, starych pieśni i ballad. Brodowie też poszerzają swój repertuar dzięki przekazom rodzinnym i wędrówkom po wsiach, wyprawom etnograficznym do różnych zakątków Polski. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency