Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DROGA W CIEMNOŚCI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1997
  • 20'

Na początku starają się żyć i myśleć w miarę normalnie, po pewnym czasie więzienne życie wciąga ich w swe tryby, dziwaczeją. Kontakt z kapelanem pozwala skierować myśli na inne tory. Dla jednych spowiedź, podczas której jednak nie mówią księdzu wszystkiego, jest szansą pokuty, oczyszczenia się z grzechów. Innych prowokuje do myślenia o przyszłości. Pragną ją zmienić, choć wielu potem wraca w miejsca, z których wyszli, do towarzystwa, które zaprowadziło ich za kraty. W Polsce powojennej więźniowie otrzymali prawo do posługi religijnej. Dopiero jednak po 1980 roku można było organizować struktury duszpasterstwa więzień. Ksiądz Jerzy Woźniak, bohater filmu opowiadającego o typowym dniu pracy tego kapłana, opiekuje się więźniami Aresztu Śledczego przy ul. Montelupich w Krakowie. Nie wszyscy z 700 osadzonych korzystają z posługi duszpasterza. On jednak - jak mówią więźniowie - jest na każde wezwanie, każdego z nich. Przebywa w areszcie od rana do wieczora. Nie tylko odprawia msze, spowiada, udziela komunii świętej. Także gra w szachy ze skazanymi, rozmawia z nimi, a nawet siłuje "na rękę". Uważa, że w takim miejscu, gdzie przebywają ludzie żyjący z dala od wartości moralnych i Ewangelii, można wiele zdziałać. Mówi, że daje im spokój, poradę, pomoc duchową, ale i w zamian otrzymuje dużo - satysfakcję z poprawy dotąd błądzącego. Film prezentowany w telewizyjnym cyklu WINA I KARA. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:23:58
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.