Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FILM POD STRASZNYM TYTUŁEM

11

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1996
 • 10 min

W czasie żniw do osady podkrada się szpieg Marbatów Omenter. Zagaduje Mamunę i Tatuna o małe dzieci. Chobołt wysłany zostaje z ostrzeżeniem do leśnej kryjówki, gdzie ukrywają się Sonek i Topek pod opieką dziadka Lesawika, pana Latara i pozostałych Plonków: Toko i Pinka. Chobołt leci nocą latawidłem dziadka. Po drodze następuje kraksa i Chobołt musi stawić czoła rysiowi. Tymczasem Omenter węsząc i tropiąc skrada się do leśnej kryjówki. Plonki pilnują drogi do lasu i dzielnie utrudniają szpiegowi zadanie. Gdy w końcu Omenter dociera w pobliże chatki, natrafia na trzy zakapturzone postaci przy ognisku. Gdy odgarnia jednej z nich kaptur okazuje się że pod kapturem nie ma nic, tylko przerażające światło. Omenter w panice ucieka lekko przypieczony przez ognisko. Pod kapturami kryją się autorzy zasadzki: Latar, Lesawik i Sonek, otoczeni przez chichocące Plonki.

12

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1996
 • 10 min

Na leśną osadę następuje najazd Marbatów, przywiedzionych przez szpiega Omentera. Marbaci porywają i uwożą do zamku Wiła i Giga, myśląc że są to dzieci zmyleni ich małymi rozmiarami. Na ratunek porwanym spieszą Plonki wyposażone w wynalazki dziadka Lesawika: latawidło (wehikuł do latania wyglądający jak skrzyżowanie szybowca ze strzechą stodoły) i napój znikolinę po zażyciu której skrzaty są niewidoczne.

13

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  1996
 • 10 min

W wyniku rozmaitych przygód na zamku Marbatów następuje starcie połączonych sił: Plonki + Wił + Gig przeciwko Marbatom i uwolnienie uwięzionych dzieci. Przepowiednia sprawdza się; Marbasa pokonuje dziecko. Wił wymyka się z klatki w postaci łasicy, potem zmienia się w sokoła i z Chobołtem na grzbiecie przelatuje nad głowami straży Do komnaty Marbasa. Staje przed Marbasem jako Sonek, mówi że jest tym dzieckiem z przepowiedni i wyzywa go na walkę. Zmienia się znowu, tym razem w Białego Rycerza i walczy z Marbasem. Chobołt Zamek Odwrócona Góra przewraca się a Marbaci pierzchają na koniec świata. Wszyscy wracają do Tatuna i Mamuny.

2018.04.06 23:50:22
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency