Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KUJAWIAK

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1935
  • Gatunek:
    Film etnograficzny

Jeden z czterech filmów w cyklu poświęconym tańcom polskim.
Cykl czterech filmów poświęconych polskim tańcom ludowym. Tańce prezentowane są według prostego schematu: na początek mapa Polski z wyraźnie zaznaczonym regionem ; następny obraz - dojazd do miejsca zaznaczonego na mapie ; przez ściemnienie zaczyna się następna scena, opisująca sielski krajobraz danego regionu. Tańce, najczęściej fotografowane w planach ogólnych, pokazywane są na przemian z krajobrazem, żywym inwentarzem, wozem drabiniastym, bawiącymi się na łące dziećmi. Częstym zabiegiem stylistycznym są zwolnione zdjęcia, dostosowane do rytmu muzyki. Zdjęcia były w całości inscenizowane, walor propagandowy filmów oczywisty. Kopie przygotowano w kilu wersjach językowych Filmy prezentowane były w Anglii, Francji, Niemczech i Szwecji.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 03:13:37
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman