Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BARDZIEJ NIŻ SIEBIE SAMEGO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1996
  • 47'

Jest to film o "piastunie", a więc Tym, który w tradycji - jeszcze słowiańskiej, a później staropolskiej - wychowuje pokolenie, potem jest jego doradcą, potem przekazuje swoim wychowankom testament duchowy, a potem jeszcze - na wzburzonych falach życia wielu ludzi - jest świetlanym wspomnieniem, żywym wciąż przykładem, umocnieniem duchowym. Takim człowiekiem, który mówił mi w czasie mojej młodości, czym jest Przykazanie "kochaj bliźniego swego jak siebie samego" - jest mój prefekt, katecheta z klasy maturalnej, 86-letni ksiądz Tadeusz Pecolt. Udałem się więc w podróż, by Go odszukać. Ta podróż - symboliczna podróż, ilustrująca całe dziesięciolecia życia wielu z nas - tak daleką jest przecież od "drogi miłości", a przypomina raczej ową "pełną zbójców drogę..." Ksiądz bez sutanny, obejmując mnie i mówiąc mi "ty" - przypomina mi tyle rodzinnych powitań - po latach... Tu już nawet nie chodzi o film, tu chodzi o nastrój tego szczęśliwego, uspokajającego spotkania. Spotkania, ktore za pomocą przykładu życia księdza Tadeusza Pecolta - ma doprowadzić do naszej refleksji nad przebiegiem naszego życa, nad tajemnicą harmonii, w środku której pojawia się dar przyjaźni, życzliwości, sympatii, dobra, miłości.
Bohater filmu dokumentalnego: ks. Tadeusz Pecolt Lektor, scenariusz i reżyseria: Grzegorz Królikiewicz Zdjęcia: Stanisław Szymański Udźwiękowienie: Andrzej Hanzl Muzyka: Antonio Vivaldi "Cztery pory roku" - Adadio molto Scenografia: Beata Tumkiewicz Montaż: Marcin Erol Kierownik produkcji: Jacek Królikiewicz Realizatorzy dziękują za pomoc władzom miejskim Piotrkowa Trybunalskiego Produkcja: Studio Filmowe "N" dla Programu I TVP S.A. [Streszczenie autora filmu].

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.01.19 23:41:45
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency