Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OBCYM WSTĘP WZBRONIONY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1972
 • Gatunek:
  Dokument inscenizowany
 • Czarno-biały ; 35 mm ; 1672 m

Dwuczęściowy, pełnometrażowy film dokumentalny, będący rekonstrukcją rzeczywistych wydarzeń.
Relacja pierwsza: DROGA POWROTNA
Młody człowiek, dwukrotnie karany za kradzieże i rozboje, wychodzi z więzienia. Zgodził się, by realizatorzy z kamerą i mikrofonem śledzili jego pierwsze kroki na wolności. Trudności readaptacji skłaniają go do szukania kontaktu z dawnymi "przyjaciółmi" - z elementem przestępczym, ale jest to jedyne środowisko, które nie napiętnuje go tylko za to, że siedział w więzieniu...
Relacja druga: REGUŁY GRY
Na peryferiach miasta znaleziono zwłoki dziewczyny - śledztwo doporowadzi ło do wykrycia przestępcy. Film jest próbą rekonstrukcji "miejskiej przygody" dziewczyny przybyłej ze wsi w poszukiwaniu atrakcyjnego życie, szybko jednak wciągniętej przez środowisko prostytutek, pijaków i złodziei, w którym znalazła śmierć. [FSP 1972, nr 13].

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:20:37
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska