Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIKA SYBERIA

 • Serial dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994

Syberia - słowo o wielu, nieraz dramatycznych, znaczeniach. Bezkresne przestrzenie, przejmujące zimno, zapierająca dech w piersiach dziewicza natura. To kraina bogata w zasoby mineralne, ojczyzna Nomadów, ziemia reniferów. Lecz Syberia ma także swoje ciemne strony. Życie na śnieżnej pustyni potrafi być trudne do zniesienia - nawet dzieci sięgają po alkohol. Bezlitosna eksploatacja środowiska, zakazane miasta, obozy gułagu - to drugie, mroczne, oblicze tego regionu. Już za panowania carów Syberia była synonimem strachu i boleści. W XX wieku, za czasów Stalina i Berii ziemia ta stała się grobowcem milionów ludzi. Lecz te czasy już minęły. Obozy zamieniły się w ruiny, nikt też nie osiedla się już w tym rejonie. W pięcioczęściowej serii Jerzy Śladkowski wraz z ekipą naszkicowali z niezwykłym wyczuciem wspaniały i poetycki portret dzisiejszej Syberii.

OSTATNIE POLOWANIE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • 52' 26''

Jefriem i Wiktor różnią się niemal wszystkim: narodowością, doświadczeniami, życiową filozofią, wiekiem i planami na przyszłość. Łączy ich jednak miejsce na ziemi - obaj mieszkają w tej samej wiosce. I obaj są profesjonalnymi łowcami. Teraz o raz ostatni wyruszają wspólnie na polowanie. 86-letni Jefrim pochodzący z Jakuci, czuje się już zbyt słaby, Wiktor zaś chce po niemal trzydziestu latach powrócić do domu i rozpocząć nowe życie, zanim będzie na to za późno.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:29:25
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency