Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WŁADYSŁAW KOMAR

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1996
 • Gatunek:
  Film biograficzny, Film sportowy
 • 25 min

Kulę wyssałem z mlekiem matki - mówi bohater filmu Władysław Komar. Matka była reprezentantką Polski w tej dyscyplinie, ojciec również zajmował się sportem. Nic dziwnego zatem, że syn największe sukcesy - olimpijskie złoto w Monachium 1972 r. - odnosił w pchnięciu kulą. Prawdziwy z Komara człowiek- orkiestra: bokser, dziesięcioboista, płotkarz, skoczek wzwyż, rugbista - uprawiał chyba wszystkie dyscypliny sportowe. Próbował także sił w kabarecie, na estradzie, pisywał felietony do prasy, grał w filmach m.in. w serialu telewizyjnym "Przyłbice i kaptury", w "Piratach" w reżyserii Romana Polańskiego. Zajmował się biznesem. Zginął tragicznie w wieku 58 lat w 1998 roku. Autorzy filmu dokumentalnego przedstawiają Władysława Komara w rozmowie z Tadeuszem Drozdą, pokazują go prywatnie, ilustrując obraz archiwalnymi zdjęciami z zawodów sportowych, filmów fabularnych, kabaretu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.11.13 00:16:54
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski