Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZESZŁOŚĆ DLA PRZYSZŁOŚCI. RODZINA CZARTORYSKICH

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1996
  • 55' 35''

Dewiza księżnej Izabeli, założycielki zbiorów muzealnych rodziny Czartoryskich, przyświeca członkom wielkiej rodziny po dzień dzisiejszy. Wychowanie w szacunku dla tradycji i wiary umożliwiło potomkom rodu przetrwanie najtrudniejsczych meandrów historii, w której bywali żołnierzami w służbie Rzeczpospolitej, mecenasami sztuk i budowniczymi zamków, politykami i gospodarzami ziemskimi. W filmie o rodzinie opowiadają sami jej członkowie, w podróży po Europie - od wesela w podparyskim pałacu Montmelion, poprzez Hotel Lambert, pałace w Puławach i Sieniawie, muzeum w Krakowie, po wioskę Adampol w dalekiej Turcji. Tymczasem dzieci w szkole im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu piszą w swoich wypracowaniach swoisty komentarz do roli arystokratów w polskim społeczeństwie: "to są ludzie, jak my..."

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:31:28
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman