Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZIEMIA PRZEMIENIONA W MELODIĘ

  • Podtytuł: JERZY SZEPTYCKI - PORTRET ARCHITEKTA
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1996
  • 40 min

Jerzy Szeptycki to jeden z najwybitniejszych polskich architektów w USA, twórca ponad 30 kościołów, głównie w Kalifornii, oraz tzw. Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown. Człowiek z bogatą, dramatyczną przeszłością - powstaniec warszawski, więzień obozów koncentracyjnych - skazany na rozstrzelanie ślubował budowę kościołów, jeśli przeżyje. Potomek arystokratycznego rodu, wybitny humanista, pisarz-publicysta, działacz polonijny, dzieli się w filmie swymi refleksjami. Sylwetka Szeptyckiego wyłania się z jego osobistej relacji o życiu w Ameryce, z wypowiedzi jego przyjaciół. Film pokazuje też jego osiągnięcia na przykładzie kilku wybranych kościołów na terenie Kalifornii i kilku dzieł z dorobku pozasakralnego. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:53:51
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl